Mam 55 lat, od kilku lat występuje na twarzy trądzik różowaty. Łagodzę go kremami Rozex i Rozacin. O

8 odpowiedzi
Mam 55 lat, od kilku lat występuje na twarzy trądzik różowaty. Łagodzę go kremami Rozex i Rozacin. Ostatnio lekarz rodzinny zalecił mi kurację metronidazolem -bez efektu. Z wiekiem problem jest coraz większy, wystepują na twarzy czerwone plamy,pryszcze oraz swędzenie.
Czy istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie dolegliwości?
Witam,
Proponuje wykonanie badania w kierunku nużeńca gdyż on może być przyczyna braku poprawy stanu skory. W razie pozytywnego wyniku do leczenia należałoby włączyć Soolantra.W dodatku do rozważenia jest włączenie terapii niskimi dawkami izotretynoinu lub kuracja limecyklina
Pozdrawiam

Dzień dobry. ma Pani chorobę ,którą można leczyć i kontrolować dosyć skutecznie, czasem można nawet wyleczyć. Ale w większości przypadków mówimy o skutecznym kontrolowaniu.
Obecnie otrzymała pani 2 x tę samą kurację ,raz z zewnątrz ( rozex ) i raz w tabl. metronidazol. Raczej nie ma sensu powtarzać po raz trzeci tego samego antybiotyku,
Poza leczeniem innymi antybiotykami zewnętrznymi ,czy doustnymi ( np unodox,Rulid,tetralizal i 30 innych ) należy wziąść pod uwagę leczenie douste tabletkami typu izotek,aknenormin, czyli kwas witaminy A w tabletkach..W internecie będzie na pewno dużo informacji o leczeniu trądzika pospolitego , a dużo mniej o trądziku różowatym.Niemniej jest to bardzo sensowna kontrpropozycja. Wada : lek zaczyna działać około 30-40 dni od rozpoczecia kuracji .Poza tym warto zrobić badanie na obecność bakterii helikobakter pylorii w zołądku ( z krwi ).
Pozdrawiam licząć ,że pojawiło się światełku w tunelu desperacji.
Z poważaniem dr Piotr Mazur .
Witam!
Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry, natomiast istnieją skuteczne metody leczenia które umożliwiają uzyskać znaczącą poprawę. Zapraszam na konsultację celem szczegółowej oceny kondycji skóry i ustalania terapii
Pozdrawiam
Tak istnieją inne metody leczenia. Zapraszam do gabinetu celem przedstawienia i wybrania optymalnej formy terapii.
Dzień dobry,
Co prawda nie istnieją sposoby pozbycia się trądziku różowatego raz na zawsze, to istnieją leki dużo bardziej efektywne od wyżej wymienionych. Ustąpienie objawów jest jak najbardziej możliwe choć będzie wymagało leczenia podtrzymującego dla zachowania tego efektu
Witam, sposób leczenia trądziku różowatego zależny jest w dużej mierze od rodzaju zmian skórnych i stopnia ich nasilenia. Do dyspozycji jest terapia zewnętrzna, doustne antybiotyki z grupy tertracyklin i doustna izotretynoina. Bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja i ochrona przed UV.
Jolanta Szczepanowska
Proszę zgłosić się do specjalisty dermatologa- trądzik różowaty można i należy skutecznie leczyć - w przeciwnym razie mogą pajawiać się powikłania. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Dzień dobry.
Leczenie trądziku różowatego zależny od rodzaju zmian skórnych i stopnia ich nasilenia. Jest kilka sposobów zewnętrzne preparaty np. iwermektyna, doustne antybiotyki z grupy tetracyklin i doustna izotretynoina. Proszę zgłosić się do dermatologa, aby dobrać właściwe leczenie.
pozdrawiam
Marek Laskowski