Mam 42 lata od dawna mam problem z przedwczesnym wytryskiem moje stosunki z żoną trwają nawet krócej

6 odpowiedzi
Mam 42 lata od dawna mam problem z przedwczesnym wytryskiem moje stosunki z żoną trwają nawet krócej niż minute czuje się z tym bardzo niezręcznie byłem już u jednego seksuologa kiedyś i nic to niedało fizycznie jestem zdrowy i w dobrej kondycji nie pale papierosów bardzo proszę o pomoc z gory dziękuje.
Brak przyczyn fizycznych wskazuje na to, że jest to problem natury psychologicznej (aczkolwiek o braku przyczyn fizycznych można mówić po konsultacji u lekarza urologa). W takim wypadku odpowiednim specjalistą jest seksuolog. To, że w przeszłości problem nie został rozwiązany nie oznacza, że rozwiązanie nie istnieje.

Dzień dobry,
jeżeli wyeliminujemy przyczyny pochodzenia organicznego ( u Pana tak jest prawdopodobnie) to są bardzo skuteczne techniki pozwalające wypracować zdecydowaną poprawę długości trwania stosunku. Konieczny jest cykl wizyt w gabinecie.
Pozdrawiam ES
Moim zdaniem wskazana będzie ponowna wizyta u seksuologa, który pomoże Panu określić naturę problemu i zaproponuję odpowiednią terapię - najczęściej połączenie farmakoterapii i psychoterapii.
Problem przedwczesnego wytrysku często ma podłoże psychiczne. Odpowiednia diagnoza przyczyn oraz terapia często wymaga wielu spotkań.
Witam, czy był Pan na konsultacji lekarskiej - urologicznej? Czy lekarz badał Pana w związku z tym problemem?
Szanowny Panie,
Pańskie słowa sugerują, że przyczyn problemu można szukać w psychice. Przedwczesny wytrysk w ogromnej większości wypadków jest uwarunkowany takimi właśnie psychogennymi czynnikami. W takim przypadku trudno oczekiwać że jedno spotkanie z seksuologiem rozwiąze Pański, utralony przez lata, problem.
Sugeruję ponowny kontakt z seksuologiem oraz życzę wytrwałości w terapii.
Szanowny Panie,

przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą być biologiczne, biologiczno-psychiczne i psychogenne. Co to znaczy?

Po pierwsze możemy mieć do czynienia z wytryskiem przedwczesnym:
• pierwotnym (problem istnieje od momentu inicjacji seksualnej)
• wtórnym (trudność pojawia się po pewnym czasie od udanego współżycia)
• naturalnie zmiennym, czyli takim gdzie przez długi czas przedwczesny wytrysk nie występuje, lecz istnieje biologiczna predyspozycja.

Co warto wiedzieć?

Pierwotna dysfunkcja wiąże się z aspektami neurobiologicznymi.

Wtórna może wiązać się z zaburzeniami ze strony:
• układu moczowo-płciowego (np.: zapalenie/przerost gruczołu krokowego, zaburzenia erekcji, zwiększona wrażliwość krótkiego wędzidełka [przy erekcji i ruchach frykcyjnych zbytnio się napina – zaleca się resekcję]
• endokrynologicznego (np.: niedoczynność tarczycy, bardzo rzadko nadzcynność tarczycy),
• neurologicznego (np.: udary, neuropatie).
Jak Pan widzi zarówno pierwotny, jak i wtórny przedwczesny wytrysk ma podłoże biologiczne.

W przypadku przedwczesnego wytrysku o charakterze naturalnie zmniennym czynnikami wyzwalającymi są m.in.:

 Stres
 Zaburzenia w relacjach partnerskich
 Dłuższa przerwa we współżyciu
 Brak stałej partnerki i nieregularne współżycie
 Lęk przed ciążą
 Niewłaściwa lub nieatrakcyjna partnerka
 Praktykowanie stosunku przerywanego
 Dysfunkcje sek. u partnerki (pochwica, dyspareunia)
 Zbyt długa gra wstępna

Tu zatem mamy do czynienia z przyczyną biologiczno-psychiczną.

Przedwczesny wytrysk może mieć też naturę psychogenną, czyli wiązać się np.: z lękiem, zaburzeniem relacji partnerskich.
Proszę udac się do urologa, by w badaniu wykluczył nieprawidłowości ze strony układu moczowo-płciowego. Ważne jest też wykluczenie nieprawidłowości w układzie nerwowym i endokrynnym. Dlaczego? Wszystkie one biorą udział w ejakulacji.

W zależności od typu i podtypu wczesnego wytrysku wdraża się odpowiednio dobrane leczenie.

Z uszanowaniem,
dr n.hum. Monika Gmurek