Mam 36 lat. Od około 5 lat mam problem z wypadaniem włosów. Obecnie jest to około 1/3 włosów z tego

2 odpowiedzi

Mam 36 lat. Od około 5 lat mam problem z wypadaniem włosów. Obecnie jest to około 1/3 włosów z tego co miałam. Nie farbuję włosów, używam delikatnych szamponów. Nie zażywam żadnych leków poza selen + cynk, biotyna i witamina D. Mam problem z radzeniem sobie ze stresem. Zrobiłam badania krwi (5 dzień cyklu), pełną morfologię (prawidłowa) oraz:
Kortyzol - 10,40 µg/dl
17-hydroksyprogesteron - 1,51 ng/ml
Witamina D metabolit 25(OH) - 19,40 ng/ml
Testosteron - 7,53 ng/dl
Androstendion - 0,790 ng/ml
DHEA-SO4 - 81,04 µg/dl
Prolaktyna - 27,35 ng/ml
Estradiol - 65,90 pg/ml
TSH - 1,810 µIU/ml
FT3 - 5,50 pmol/l
FT4 - 14,17 pmol/l
anty-TG - 617,00 IU/ml
anty-TPO - 81,00 IU/ml
Cholesterol całkowity - 289,89 mg/dl
CRP - 0,64 mg/l
Glukoza - 98,84 mg/dl
Kreatynina - 0,50 mg/dl
GGTP - 12 U/l
Fosfataza zasadowa - 30 U/l
AST - 13 U/l
ALT - 7 U/l
Ferrytyna - 120,00 ng/ml
Witamina B12 - 431,00 pg/ml
Wapń całkowity - 8,90 mg/dl
OB - 7 mm/h

Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam
Nie wiadomo czy są jakieś dolegliwości. Wyniki wskazują na jakiś proces zapalny o charakterze autoagresji?, jakieś nieznaczne zmiany dotyczące wątroby, może zaburzenia wchłaniania jelitowego . Bez drobiazgowego wywiadu nie mogę odnieść się do wyników. Wyniki to jakaś milionowa informacja o człowieku.

Decydującym badaniem w wypadaniu włosów jest dermoskopia skóry głowy wykonana przez specjalistę dermatologa. Tylko to badanie, a w drugiej kolejności badania laboratoryjne, umożliwią postawienie rozpoznania i podjęcie odpowiedniego leczenia (łysienie androgenowe, telogenowe itd).