Dzień dobry, mam 31 lat od października zauważyłam dużo większe niż zazwyczaj wypadanie włosów, po k

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 31 lat od października zauważyłam dużo większe niż zazwyczaj wypadanie włosów, po każdym myciu wychodzi ich garść... mamy luty z moich włosów została 1/3... w pażdzierniku odstawiłam tabletki antykoncpecje drosfemine mini, przeszłam kuracje axotretem od pażdziernika 2020 roku do lipca 2021, raz w roku jestem pod kontrolą endokrynologa, ostatnią wizytę mialam w pażdzierniku 2021 roku, usg w porzadku są jakieś drobne guzki, ale nic niepokojącego, tsh,ft3 w normie, choc objawowo wskazuje na Hashimoto to zadnych lekow nie mozna mi przepisać gdyz hormony są w porządku, od miesiąca łykam cynk forte suplementy z witaminą d, na razie wstrzymalam suplementy z biotyną gdyż od września raz w miesiacu wykonuje depilacje laserową nóg, bikini oraz pach. W listopadzie przeszłam też covid w zasadzie gdyby nie utrata węchu i smaku to bym nawet nie wiedziała, ze to covid, poniewaz bylo to lekkie przeziebienie tylko trwało 3tyg, kupiłam też wcierki placenta placo użyłam na razie 2 razy wiec nie moge nic powiedziec na temat skuteczności, ale pomysly mi się koncza jak temu zapobiec i jaka jest przyczyna... Bardzo prosze o pomoc.
Dzień dobry, opisany przypadek zalecam skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, lub bezpośrednio z dermatologiem i trychologiem. Wizyta zacznie się od wyczerpującego, szczegółowego wywiadu, w którym będą zawarte wszelkie pytania dotyczące stanu zdrowia, diety, stylu życia, pielęgnacji skóry głowy i łodygi włosa. Przed pierwszą konsultacją zalecam, aby przygotować najbardziej aktualne wyniki morfologii krwi, badania poziomu hormonów, oraz wyniki badań stężenia minerałów i witamin w organizmie. Podczas wizyty zostanie przeprowadzone badanie trichoskopowe, przy pomocy specjalistycznego sprzętu trychologicznego, jakim jest kamera trychologiczna. Specjalista obserwuje i opisuje stan skóry głowy, ujścia mieszków włosowych i łodygi włosa. Ponadto dermatolog/trycholog może przeprowadzić pull-test, polegający na pociąganiu włosów i określeniu ich stanu na podstawie ilości tych, które wypadły. Po badaniu zostanie dobrany odpowiedni sposób leczenia, oraz pielęgnacja domowa.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Lenartowicz Clinic
Katowice, ul. Zabrska 7/1