Mam 28 lat, partnerka 26 i bardzo boje sie, że podczas któregoś razu z moją partnerką ona zajdzie w

3 odpowiedzi
Mam 28 lat, partnerka 26 i bardzo boje sie, że podczas któregoś razu z moją partnerką ona zajdzie w ciąże. Mieszkamy razem. Jednak jeszcze nie mamy ustabilizowanej sytuacji zawodowej, jeszcze sie douczamy na studiach, staramy sie podnosić kwalifikacje. Naturalnie hormony nam buzują, ale zbliżenie traci bardzo na jakości i jest ograniczone właśnie przez ten strach. Czy prezerwatywy są wystarczające? Jaka jest najbardziej skuteczna metoda antykoncepcji aktualnie? Jak przestać sie tego bać?
Rozumiem, że lęk odbiera Panu poczucie pełnej satysfakcji z życia seksualnego, a także nie czuje się Pan bezpiecznie , stosując prezerwatywy. Rzeczywiście, ich skuteczność nie jest równa 100%. Dodatkowo zabezpieczenie jest po stronie mężczyzny, co jak widzę łączy się u Pana ze stresem i uniemożliwia oddaniu się przyjemności płynącej z aktywności seksualnej. Może warto o tym porozmawiać z partnerką i przedyskutować inne formy zabezpieczenia, typu antykoncepcja hormonalna, czyli pigułki antykoncepcyjne dla kobiet. Oczywiście, jeśli Pana partnerka wyrazi na to zgodę i przedyskutuje ze swoim lekarzem ginekologiem.

Dzień dobry, można uzupełnić tę metodę antykoncepcji o żele lub pianki plemnikobójcze. Należy też pamiętać o odpowiednim dopasowaniu prezerwatywy. Metod jest wiele, należy przedyskutować i dobrać je wraz z partnerką.
Satysfakcja ze wspólnego życia seksualnego to bardzo ważny element związku. Pana obawy są w pełni zrozumiałe. Prezerwatywy cechują się wysoką skutecznością, jednak nie są skuteczne w 100%. Jeśli chcecie być Państwo dodatkowo zabezpieczeni można,w porozumieniu z partnerką zastosować np. dodatkowo antykoncepcję hormonalną tzn. pigułki antykoncepcyjne. Warto to jednak skonsultować z ginekologiem. Dodatkowo można to połączyć z obliczeniami dni płodnych w cyklu (jest sporo aplikacji na telefon, które w tym pomagają).