Mam 27 lat, od dziecka zmagam się z jąkaniem toniczno-klonicznym. Ćwiczenia u logopedy ani terapia u

5 odpowiedzi
Mam 27 lat, od dziecka zmagam się z jąkaniem toniczno-klonicznym. Ćwiczenia u logopedy ani terapia u psychologów nie pomagają. Czy jest jakiś sposób na uporanie się z tym problemem? Ponoć warto zrobić badania neurologiczne - jeśli tak to jakie?
Witam, Przepływ krwi do mózgu (obszar Broki) jest bezpośrednio związany z jąkaniem się - im ukrwienie danego obszaru jest mniejsze, tym trudności z mową są większe. Do diagnostyki można użyć m.in. zaawansowanego sprzętu - spektroskopii rezonansu magnetycznego. Proszę udać się do lekarza neurologa, który ustali plan terapii i ewentualnie skierować do logopedy lub neurologopedy. Pozdrawiam.

Uważam, że mozna wykonac badanie neurologiczne, moze foniatryczne. Osteopata
Trudno ocenić bez dg.
Pozdrawiam
Proszę znaleźć specjalistę, który zajmuje się jąkaniem i prowadzi terapię kompleksową. Jeśli Pan chce robić dodatkowe badania to proponuję EEG głowy lub/i badanie elektromiograficzne. Mimo wszystko radzę podjąć się intensywnej i kompleksowej (uwzględniającej czynniki nie tylko lingwistyczne, ale i biologiczne, psychologiczne oraz społeczne ) terapii jąkania u doświadczonego terapeuty zajmującego się jąkaniem. Pozdrawiam i zapraszam jeśli mieszka Pan w okolicy Bydgoszczy.
Proszę spróbować terapii czaszkowo - krzyżowej, cranio - sacralnej. Pomaga ! Pozdrawiam !
Witam. rezonans magnetyczny i skonsultowałoby wynik z neurologopedą. W Warszawie przy Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej pracują specjaliści z tej właśnie dziedziny. Proszę tam szukać pomocy.
Pozdrawiam.
Krystyna Zielińska