Mam 27 lat i nie potrafię już wytrzymać. Od roku mam następujące objawy: czasami kołatania serca, sz

5 odpowiedzi
Mam 27 lat i nie potrafię już wytrzymać. Od roku mam następujące objawy: czasami kołatania serca, szczególnie podczas picia alkoholu lub na kacu. Przede wszystkim przewlekłe uciski na skroniach i z tyłu głowy. Co do skroni wydaje mi się ,że może jakiś problem z nerwami czaszkowymi albo po prostu mam jakiś ucisk w części żuchwowo-skroniowej (czuje jak przeskakują mi zastawki boczne w szczęce jak szeroko otwieram usta). Do tego pogorszył mi się wzrok i jest bardzo nienaturalny. Czuję się coraz gorzej. Wykonywałem badania serca EKG, UKG, Holter, test wysiłkowy - wszystko ok, badania pod kątem tarczycy - ok, TK Głowy - ok, Doppler tętnic - ok. Ostatnio wykonałem badania krwi i mam niski poziom limfocytów 14% a norma między 20 a 45, co sugeruje problemy z układem odpornościowym. Neurolog tylko powtarza o nerwicy, ale ja mam tak przewlekłe problemy z głową, że nie chce mi się wierzyć a nie jestem zdenerwowany, staram się żyć normalnie. Byłem u okulisty, stwierdził astygmatyzm i dobrał okulary. Ale czuję, że mój stan się pogarsza i jest jakiś wirus, stan zapalny, może coś poważniejszego. Czy ktoś mi poradzi co powinienem zrobić?
Poziom limfocytów nie ma wiele do rzeczy. Na kacu każdemu serce kołacze, a przy piciu też pod warunkiem, że wypije się dostatecznie dużo, Pan zaś nie precyzuje ilości i częstości spożywania alkoholu. Prawdopodobnie ma Pan jednak zaburzenia o typie nerwicy Przypominam, że niestety alkohol nie jest dobrym lekiem na nerwy.

picie alkoholu i kac może dawać te wszystkie objawy!!!wykonywanie wówczas badań diagnostycznych jest trochę bez sensu!!! mogą być również problemy z odpornością jako efekt wtórny!! proszę przestać pić!!jeśli objawy bedą się utrzymywały-- po 3 miesiącach-kontrola morfologi -jeśli dalej odchylenia - wówczas poszerzenie diagnostyki!!pozdrawiam
Wskazane zbadanie RR I HR podczas odczuwania powyższych dolegliwości. Do rozważenia - sprawdzenie poziomu elektrolitów. Z wynikami proszę udać się do lekarza.
należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne w kierunku chorób reumatycznych OB, CRP, RF, proteinogram, stężenie wapnia, fosforu; a odsetkiem limfocyó prosze się nie przejmować i taki wynik nic konkretnego nie sugeruje, tym bardziej żadnych poważnych problemów z odpornością, czasami dochodzi do przesunięć odsetkowych granulocytów, limfocytów, monocytów w zależności od kontaktu z patogenami, tak naprawdę o wielu rzeczy: pora dnia pobrania krwi, zjedzony posiłek, stres, przepracowanie, wysiłek fiz. i wiele innych
Witam.Przyczyn może być kilka.Jednak dość prawdopodobna wydaje mi się tężyczka objawowa. doradzam też sprawszenie się pod kątem nietolerancji histaminy.Pozdrawiam.
Alkoholu bym raczej unikała,Co do ew.nerwicy,czy też raczej objawów psychosomatycznych,nie zaszkodziłoby skonsultować się z psychologiem lub lekarzem psychiatrą,neurolog raczej się tym nie zajmuje.Pozdrawiam