Mam 23 lata .. Mam 177 cm i zaczęłam chudnąć z 62 kg spadlam na 55 kg . Pracuje fizycznie

2 odpowiedzi
Mam 23 lata .. Mam 177 cm i zaczęłam chudnąć z 62 kg spadlam na 55 kg . Pracuje fizycznie ale nigdy nie chudłam aż tyle.
Co moge z tym zrobić ? Do jakiego specjalisty iść ? Lub co robić ?
Dzień dobry,

Niezamierzony spadek masy ciała może być zależny od wielu czynników. W jakim okresie on nastąpił? Jeśli był to krótki okres czasu może to świadczyć np. o chorobie. Najlepiej zacząć od podstawowych badań krwi, jeśli w nich nic nie wyjdzie można zbadać tarczycę.
Przyczyna może leżeć też np. w stresie lub zmianach w stylu życia. Np. od początku pandemii wiele ludzi rzadziej spożywa posiłki na mieście, imprezuje (alkohol+przekąski), pojada. Od strony żywieniowej można policzyć ile kalorii Pani spożywa i poszukać nieprawidłowości/zmian jakie mogły wpłynąć na zmianę masy ciała.

Pozdrawiam
Kamil Toutounchi

Dzień dobry, utrata masy ciała może być związna z różnymi przyczynami. Najlepiej zastanowić się, czy nie pojawił się ostatnio może jakiś zwiększony stres? Warto też pomyśleć, czy nie towarzyszą temu jakieś inne objawy ze strony Pani organizmu. Warto kontrolować przez jakiś czas ilość spożywanych kcal, by wiedzieć, czy spadek ten jest adekwatny do zmniejszonej być może energetyczności posiłków. Warto udać się do lekarza, by zrobić podstawowe badania.
Pozdrawiam,
Patrycja Czerwiak