Mam 21 lat, Męczę się z silnym kryzysem egzystencjalnym, któremu towarzyszą bardzo ciężkie, filozofi

2 odpowiedzi
Mam 21 lat, Męczę się z silnym kryzysem egzystencjalnym, któremu towarzyszą bardzo ciężkie, filozoficzne, egzystencjalne myśli z którymi nie jestem sobie w stanie poradzić, wywołują u mnie straszne stany lękowe i stresowe, od miesiąca nie jestem w stanie normalnie funkcjonować - te myśli podważają wszystko związane z moim własnym istnieniem itd.

Często pojawiają mi się myśli i lęki w teamcie solipsyzmu. Szczególnie trudne jest to, że cały czas pojawiają mi się myśli typu: co jeżeli jestem jedynym "prawdziwym" człowiekiem, jak to jest że ja istnieje, jak to jest że ja żyję? Dlaczego świat wygląda tak a nie inaczej? Dlaczego jestem i dlaczego jestem akurat sobą? Dlaczego urodziłem się akurat teraz? Dlaczego jestem człowiekiem a nie np. zwierzęciem? Czuje lęk przed wszystkim comnie otacza pod tym względem, że nie rozumiem istnienia tego wszystkiego, tak samo jak istnienia samego siebie i tego, dlaczego jestem człowiekiem.

Może te myśli wydają się śmieszne ale mi się robi gorąco jak tylko taka przejdzie mi przez myśli i nie potrafię sobie z tym poradzić. Szukam psychoterapeuty, który zrozumie przez co przychodzę, o czym mówie, co czuje i myśle i będzie w stanie podejść do tematu w sposób profesjonalny, dzieląc się ze mną wiedzą z zakresu pscyhologii egzystencjalnej i pomoże mi wyjść z tego dołka. Najchętniej w okolicy wrocławia.

Czy w takim przypadku terapia egzystencjalna będzie najlepszym rozwiązaniem? W jaki sposób i gdzie mogę uzyskać pomoc?
Dzień dobry,
Myślę że dla Pana dobra by była terapia z nurtu humnistyczno - dośiwadczeniowego, czyli np. egzystencjalna sle nie tylko. Może też psychologia głębi. Ja pracuję metodą psychologii procesu, która zalicza się do nurtu humanistyczno-doświadczeniowego, ale zawiera też w sobie inne elementy, nie pracuję we Wrocławiu ale mogę online i jakby Pan się zdecydował to zapraszam.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, rozumiem, że pytania z którymi się Pan mierzy są trudne i budzą silny lęk. Wierzę jednak, że kryzys, który Pan przechodzi może być również okazją, aby poznał Pan lepiej siebie i swoje cele życiowe. Jeśli czuje Pan, że warto, aby w tej drodze towarzyszył Panu specjalista warto po taką pomoc sięgnąć. Wydaje się, że może Pan swobodnie wybrać nurt pracy psychoterapeutycznej - każdy psychoterapeuta w toku szkolenia uzyskuje wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w sytuacji kryzysu, który Pan przechodzi. Jeśli czuje Pan, że podejście egzystencjalne może być dla Pana pomocne, mogę śmiało polecić książkę jego twórcy Irvina Yaloma pt. "Patrząc w słońce" - nie zastąpi kontaktu ze specjalistą, ale może przynieść ulgę w przeżywanych przez Pana trudnościach. Pozdrawiam serdecznie