Mam 20 lat i dalej mam nocne polucje jest to dla mnie uciazliwe co 3 dni jak spie budzi mnie wytrysk

3 odpowiedzi
Mam 20 lat i dalej mam nocne polucje jest to dla mnie uciazliwe co 3 dni jak spie budzi mnie wytrysk w majtki jestem niewyspany i niestety czesto musze majtki prac co zrobic zeby sie nie pojawialy
Szanowny Panie,

polucje nocne są naturalne w każdym wieku - jeśli Pan nie chce, żeby tak często występowały polecana jest masturbacja. Życzę dużo przyjemności, pozdrawiam M. Czech

Szanowny Panie,
polucje są oznaką zdrowia seksualnego, a tym samym fizycznego. Pojawiają się w okresie dojrzewania i towarzyszą mężczyźnie do końca życia. Oczywiście w sposób naturalny ich częstotliwość i intensywność może się zmieniać, co jest związane m.in. z kwestią posiadania stałej partnerki/partnera seksualnego. Warto jednak wiedzieć, że występują również u regularnie współżyjących mężczyzn. To część Pana fizjologii.
Inne pytanie wiąże się z tym, czemu odbiera Pan polucje jako coś negatywnego. Być może warto skorzystać z konsultacji psychologiczno-seksuologicznej, by zrozumieć swoją postawę wobec tej kwestii.
Z uszanowaniem,
Dr n. hum. Monika Gmurek
Nocne polucje, czyli wytryski nocne, są naturalnym zjawiskiem i częstym doświadczeniem u młodych mężczyzn. Nie jesteś w tym sam - wielu mężczyzn w Twoim wieku może się z tym spotykać. Chociaż nocne polucje mogą być nieco uciążliwe i prowadzić do niewyspania, istnieją pewne strategie, które mogą Ci pomóc w radzeniu sobie z nimi.Zdrowy styl życia. Przyjrzyj się swojemu stylowi życia i upewnij się, że dbasz o ogólny stan zdrowia. Ważne jest, aby utrzymywać zdrową dietę, regularnie ćwiczyć i unikać stresu. Puste pęcherz przed snem. Przed pójściem spać, upewnij się, że opróżniłeś pęcherz. Rutyna snu. Regularny rytm snu i zdrowe nawyki przed snem mogą również mieć wpływ na zmniejszenie występowania nocnych polucji. Staraj się chodzić spać i budzić o regularnych porach, unikaj przesyconego jedzenia i stymulantów, takich jak kofeina, przed snem. Odpowiedni ubiór. Wybieraj luźne i przewiewne ubrania podczas snu, które pomogą utrzymać odpowiednią wentylację i zapobiegną zatrzymywaniu się wilgoci. Nie myśl o tym. Nie martw się zbytnio o nocne polucje. Im bardziej będziesz skupiać się na tym problemie, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie to wpływać na Twoje samopoczucie i jakość snu. Spróbuj skierować swoją uwagę na pozytywne aspekty swojego życia i radość z innych aktywności.
Warto również pamiętać, że dojrzewanie seksualne i zmiany hormonalne mogą wpływać na częstotliwość nocnych polucji. Często z czasem zdarzają się one coraz rzadziej. Jeśli jednak ciągle odczuwasz znaczące trudności z nocnymi polucjami i mają one negatywny wpływ na Twoje samopoczucie i jakość snu, warto porozmawiać z lekarzem lub specjalistą. Pamiętaj, że Twoje doświadczenia są indywidualne i naturalne, i warto poszukać profesjonalnej pomocy, jeśli masz jakiekolwiek obawy lub wątpliwości.