Mam 19 lat i mam pewien problem właściwie bardzo ciężko mi go opisać ale od prawie roku

3 odpowiedzi
Mam 19 lat i mam pewien problem właściwie bardzo ciężko mi go opisać ale od prawie roku nie umiem kompletnie panować nad emocjami jestem bardzo nerwowa i impulsywnie reaguje na wiele rzeczy
Dużo ludzi mówi żebym panowała nad sobą ale ja staram się ale nie potrafię do tego od kilku dobrych miesięcy bardzo często jest mi smutno i chce się płakać zupełnie bez powodu często potrafię wrócić do domu po całym dniu powstrzymywania się i się rozpalać mimo ze nie mam konkretnego powodu, mam problemy ze snem kiedyś spałam bardzo dobrze ale teraz albo zasypiam dopiero ze 2 godziny od czasu położenia się do łóżka albo się wybudzam w nocy i wcześnie rano się budzę 5/6 godzina do tego jestem wrażliwa i bardzo łatwo mnie zranić i ostatnio przyjaciółki które uważałam na jedne z najlepszych olały mnie kompletnie przez co praktycznie często płacze nie mogę jeść i nie potrafię się nie przejmować za bardzo do siebie biore wszystko i nie za bardzo umiem nad tym panować.
Do tego doszło tez poczucie beznadziejności i niska samoocena czuje się odrzucona i niechciana przez osoby na których bardzo mi zależy, często mam niekontrolowane zachowania autoagresywne
Bardzo się z tym mecze i nie daje rady chciałabym aby to się zmieniło i nie wiem za bardzo co z tym robić
Dzień dobry. Z Pani wypowiedzi wynika, że mierzy się Pani z wieloma trudnościami jednocześnie. Nie jest to łatwe. W takich sytuacjach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, dlatego sugeruję umówienie konsultacji - w pierwszej kolejności z psychologiem. Proszę rozważyć również podzielenie się tymi informacjami z lekarzem pierwszego kontaktu - być może uzna, że warto pogłębić diagnostykę o dodatkowe badania. Pozdrawiam Bartosz Neska

Warto przyjrzec sie troche, co sie zadzialo wlasnie rok temu. Zobaczyc czy jest jakis lancuch przyczynowo-skutkowy w Pani objawach. Zgodnie z tym, co juz inny psycholog powiedzial, po wykluczeniu przyczyn somatycznych warto umowic sie na konsultacje z psychoterapeuta. Wg mnie, jest jakas "niedomknieta" sytuacja lub "nieprzepracowana" relacja, ktora powoduje w Pani takie napiecie i rozchwianie. Mozna sie tym spokojnie zajac i wejrzec troche pod spod. W bezpiecznych warunkach. Powodzenia !
Rozumiem, że opisywana sytuacja jest szalenie męcząca zarówno psychicznie jak i fizycznie. Opisywane obciążenie emocjonalne ma swoje źródło. Proszę zadbać o siebie i umówić się ze specjalistą w miejscu zamieszkania. Pozdrawiam