Mam 18 lat stulejkę miałem usuwaną kiedy miałem 2 lata. Podczas wzwodu skóra z penisa nie schodzi, j

3 odpowiedzi
Mam 18 lat stulejkę miałem usuwaną kiedy miałem 2 lata. Podczas wzwodu skóra z penisa nie schodzi, jest napięta, nie boli. Gdy jest w spoczynku łatwiej jest ją ściągnąć. Mam wrażenie że mój zółądź jest za duży na proporcję skóry, czy to możliwe? czytałem o tym coś w internecie i są rodzaje penisów z dużym żołędziem, penis praktycznie nigdy mnie nie boli, lecz jest to raczej niemożliwe żeby skóra zeszła podczas zwodu. Czy może mieć to jakieś skutki w życiu seksualnym, lub sprawiać nie przyjemność partnerce? Proszę o pomoc.
Szanowny Panie, być może miał Pan obrzezanie częściowe a teraz należy rozważyć wykonanie obrzezania całkowitego. Zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę: Konsultacja urologiczna - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry.

Z Pańskiego opisu można wywnioskować, że miał Pan zabieg częściowego obrzezania lub tzw. plastyki napletka. Te formy leczenia operacyjnego wiążą się z większym ryzykiem nawrotu stulejki (tak jak w Pańskim przypadku).
Leczeniem z wyboru nawrotowej stulejki jest zabieg obrzezania. Ma on za zadanie wyciąć bliznę w granicach zdrowych tkanek, a tym samym zminimalizować ryzyko nadmiernego zbliznowacenia miejsca szycia. Ze względu na kilka sposobów wykonania tego zabiegu oraz ryzyko potencjalnej współobecności choroby dermatologicznej, zwanej liszajem twardzinowym, zawsze wskazana jest wizyta stacjonarna, podczas której nie tylko zostanie oceniony problem, ale także zaplanowana forma operacji oraz ewentualnego dalszego leczenia.

Pozdrawiam,
AZ
Proszę Pana.
Problem ewidentnie nie został rozwiązany przy pierwszej operacji. U nastolatków rekomendowanym leczeniem stulejki jest obrzezanie całkowite, ponieważ w tym wieku stulejka jest stulejka wtórną, postępują w niej procesy bliznowacenia i jedynym skutecznym leczeniem jest pozbycie się chorej tkanki. Skoro napletek nie został w całości usunięty to nie było obrzezania całkowitego tylko częściowe lub plastyka- jak pisałam nie są rekomendowane ponieważ są nawroty. Skoro nie może Pan zsunąć napletka to ma Pan stulejkę, a nie za duży żołądź.
Zapraszam na konsultację i skuteczne leczenie raz na zawsze.