mam 18 lat Bardzo kuje mnie w klatce piersiowej, mam zawroty głowy duszności wtedy zaczyna bolec ser

4 odpowiedzi
mam 18 lat Bardzo kuje mnie w klatce piersiowej, mam zawroty głowy duszności wtedy zaczyna bolec serce i robi mi sie ciemno przed oczami na sekundę czy to moze być cos poważnego?
Pierwszy krok to wizyta u lekarza internisty. Ten określi czy objawy mają charakter chorobowy czy nie. Epizody kardiologiczne w tak młodym wieku zdarzają się niebywale rzadko. Jednak trzeba sprawdzić ich pochodzenie. Jeżeli okaże się, że wszystko jest w porządku, to wtedy warto skorzystać z wizyty u fizjoterapeuty, który się zajmuje takimi przypadkami lub osteopaty. Trzymam kciuki!

Zwykle w tak młodym wieku nie stwierdza się nic poważnego, ale bez badania lekarskiego oraz badań dodatkowych trudno ocenić.
Sugeruję wizytę: Pakiet - porada+echo - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Żeby określić czy nie dzieje się nic poważnego należy w pierwszej kolejności wykonać badanie echokardiograficzne oraz badanie ekg Holter. Z badań dodatkowych rtg klp. U młodych osób zazwyczaj nic złego się nie dzieje ale są wyjątki i wymaga to na pewno weryfikacji. Objawem niepokojącym jest "ciemno przed oczami" i wymaga to wyjaśnienia. Pozdrawiam
Zgadzam się z wcześniejszymi opiniami. W pierwszej kolejności kontrola lekarska. Lekarz powinien przeprowadzić wywiad oraz zbadać Pacjenta ogólnomedycznie (osłuchać, zmierzyć ciśnienie, puls itp), a następnie w zależności od danych uzyskanych podczas wywiadu i badania dać skierowanie na badania dodatkowe- najczęściej RTG klatki piersiowej i EKG ; często też próba wysiłkowa jeżeli objawy występują podczas wysiłku. Jeżeli lekarz nie stwierdzi patologii, a objawy nie ustąpią, to warto wybrać się do osteopaty lub dobrego fizjoterapeuty, ponieważ takie objawy mogą być wynikiem nieprawidłowych napięć w obrębie kręgosłupa, klatki piersiowej, jamy brzusznej.. Na pewno jednak przy takich objawach w pierwszej kolejności trzeba iść do lekarza i wykluczyć przyczyny organiczne (choroby). Pozdrawiam.