Mam 17 lat odczuwam kucie serca oraz szybko się męcze piłem energetyki czy przez to mogę miec proble

1 odpowiedzi
Mam 17 lat odczuwam kucie serca oraz szybko się męcze piłem energetyki czy przez to mogę miec problemy z sercem nigdy wczesniej nie miałem problemów z sercem. Ból odczuwam gdzies od 2 mies czy to oznacza że musze pójść na badania kardiologiczne do szpitala ?
Witaj,
przede wszystkim to świetnie, że ich już nie pijesz. To trudne z nich zrezygnować, ponieważ silnie uzależniają. Także duża praca już za Tobą, gratuluję.
Długotrwałe i systematyczne picie energetyków rzeczywiście bardzo niekorzystnie wpływa na pracę serca, szczególnie u młodych osób. Nie wiem przez jaki okres je piłeś i w jakiej ilości, ale nie panikuj. Najlepiej zrobisz idąc najpierw do lekarza pierwszego kontaktu i opiszesz swoje objawy. Lekarz zmierzy ci ciśnienie i skieruje na odpowiednie badania. Ciśnienie możesz mierzyć sobie regularnie w aptece - wiele z nich ma aparaty dla pacjentów. Opisane objawy - kłucie i męczenie - mogą wynikać również z tego, że odczuwasz napięcie, boisz się konsekwencji zdrowotnych. Dlatego zachowaj spokój, a wizyta u lekarza POZ na początek to dobry krok.
Trzymaj się ciepło,
Żaneta Wojtalewicz