Mam 16 i nie mam chęci do życia o kilku dni mam muśli samobójcze i często rozmyślam co się jeszcze m

2 odpowiedzi
Mam 16 i nie mam chęci do życia o kilku dni mam muśli samobójcze i często rozmyślam co się jeszcze może zepsuć w moim życiu. Ztraćiłem kompletnie zaufanie do innych łudź nawet do rodziców i przyjaćuł. Nie mogę spać, Nie na widzę swojej osoby i swojego zachowania. Nawet jak czasem jestem szczęśliwy zawsze przypominam sobie o wszystkich złych żeczach kture zrobiłem albo ktoś mi zrobił. Nie mam zainteresowań i nie interesuje mnie moja przyszłość. Boję się każdego następnego dnia. Ciągle się stresuje jestem zmęczony boli mnie bżuch i głowa. Jedyne co chce zrobić dla siebie to zmieńić moje nastawienie bo wiem że ono wpływa także na moich rodzićów i przyjaciuł i nie nie mogę patrzeć na to jak moja mam ciągle się martwi o mnie że coś sobie zrobię. Ale nie wiem jak sobie z tym poradzić i chciałbym żeby mi ktoś pomugł
Dzień dobry objawy, które Pan opisał są dosyć niepokojące. Uważam, że powinien na Pana stan spojrzeć psychiatra bądź psychoterapeuta i wdrożyć odpowiednią pomoc. Pragnę podkreślić, iż wielu specjalistów przyjmuje teraz pacjentów online lub telefonicznie co mogłoby z jednej strony mogłoby ułatwić Panu dostęp do pomocy. Z uwagi na to, że ma Pan 16 lat potrzebna byłaby zgoda rodzica na tego typu interwencje. Zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie,
Jakub Cesarz

Dzień dobry,
z Pana wypowiedzi przebija troska zarówno o siebie, jak również o bliskie osoby, zwłaszcza o mamę. Czytam, że jest w Panu wiele obaw, cierpienia i stresu, do tego stopnia, że odczuwa Pan somatyczne czyli na poziomie cała sygnały o tym, że nie jest tak, jak chciałby Pan, aby było.
Z mojej perspektywy warto, aby skorzystał Pan z pomocy psychiatry lub psychoterapeuty. Do podjęcia przez Pana pracy ze specjalistą będzie potrzebna zgoda np. mamy. To jednak formalności, ponieważ to co dzieje się na sesjach terapeutycznych pozostaje pomiędzy Panem i pracującym specjalistą. Proszę porozmawiać z mamą, proszę skorzystać z jej troski o Pana i poszukać pomocy u psychiatry lub psychoterapeuty.

Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie
Anetta Wróblewska