Mam 14 lat jestem dziewczyną. Chciałabym się dowiedzieć czy to normalne, czy jednak powinnam się tym

2 odpowiedzi
Mam 14 lat jestem dziewczyną. Chciałabym się dowiedzieć czy to normalne, czy jednak powinnam się tym martwić i kogoś o tym powiadomić. A więc od półtora roku odczuwam bardzo silny stres i niepokój bez powodu. Rano gdy wstaje od razu się bardzo stresuję nie wiem dlaczego. Kiedyś gdy się stresowałam to z powodu problemów szkolnych i pozaszkolnych, ale teraz już ich nie mam dlatego nie wiem czemu nadal czuję taki stres i niepokój. Gdy odczuwam ten stres to mam dziwne uczucie w brzuchu, boli mnie głowa, trzęsą mi się ręce i głowa, a czasem nawet mam tiki nerwowe. Nie wiem, czy ta informacja jest ważna też, ale nie rozmawiam z ludźmi i nie mam przyjaciół, a kiedy wychodzę z domu np. do sklepu to wtedy bardzo się stresuję. Też często myślę o tym, że ktoś wokół mnie napewno o mnie mówi same złe rzeczy i wszyscy tak naprawdę w stosunku do mnie są fałszywi. Niepokój odczuwam też kiedy myślę o mojej przyszłości. Bardzo się jej obawiam i cały czas jestem nastawiona na najgorsze co pogłębia mój stres i niepokój.
Dzień dobry, powinna się Pani tym martwić i porozmawiać o tym ze swoimi opiekunami. Ma Pani prawo w sytuacji takich trudności do uzyskania wsparcia - pomocy psychologa lub psychoterapeuty.
Wiek 14 lat jest rozwojowo czasem nierównowagi, tym bardziej warto lepiej rozumieć samą siebie.
Pozdrawiam Marysia Łucjan

Dzień dobry. Jest to niepokojące i myśle, warto poprosić rodziców o wizytę u specjalisty. Angelika Urban, pozdrawiam