Lewa stopa. Biegam od kilku miesięcy długie dystanse Używam bardzo dobrych butów. Nigdy nic się n

8 odpowiedzi
Lewa stopa.
Biegam od kilku miesięcy długie dystanse
Używam bardzo dobrych butów. Nigdy nic się nie działo. Od ostatniego miesiące czuje mocny ból w górnej części stopy od 2 i 3 palca praktycznie aż do kości piszczelowej.
Nie mogę naciągnąć palców do góry ręką do końca ponieważ ból jest tak mocny.
Po treningu i następne dni występuje opuchlizna. Posiadam zdjęcie z zaznaczonym pkt
wymagane USG - możliwy tzw nerwiak mortona

Proszę zrobić badania obrazowe USG lub MRI trzeba wykluczyć zmęczeniowe złamanie kości śródstopia lub problemy neurologiczne
Problemy bólowe stóp u biegaczy pojawiają się dosyć często. Jednak jeśli w ruchu biernym jest silny ból zasięgnęlabym porady u ortopedy. Niewykluczone złamanie lub wcześniej wspomniane problemy. Jeśli zostaną wykluczone problemy kostne warto udać się do fizjoterapeuty w celu poszukania przyczyny na tle nerwowo- mięśniowym.
Informacji zbyt wielu nie ma, jeśli by brać pod uwagę te które są:
-krótki czas na przygotowania struktur do wysiłku (kości, mięśnie)
-długie dystanse
-być może zbyt krótki czas na regenerację po biegach
-lokalizacja bólu
duże prawdopodobieństwo wystąpienia zmęczeniowego złamania kości śródstopia
Proponuje zrobić MRI i skonfrontować objawy z wynikiem obrazowym rezonansu u zaufanego fizjoterapeuty lub lekarza.
Pozdrawiam Jarosław Komosa
Fizjoterapeuta
Zapraszam na diagnostykę, przed wizytą najbardziej rzetelne byłoby wykonanie rezonansu stopy (która wykluczy lub potwerdzi np. prces nowotworzenia: np Nerwiaka Mortona)
Rezonans stopy lub rentgen i USG. Udac się z badaniami do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Powinien zdiagnozowac problem i zaproponowac optymalne postępowanie. Pozdrawiam!
Dolegliwość minie prawdopodobnie już po jednym zabiegu akupunktury.
Dzień Dobry, zalecane byłoby USG i z wynikiem konsultacja z fizjoterapeutą.