Lękowy Styl Przywiązania. Jest takich w społeczeństwie 20% ludzi. Ja chyba tez mam taki. Mój ojciec

2 odpowiedzi
Lękowy Styl Przywiązania. Jest takich w społeczeństwie 20% ludzi. Ja chyba tez mam taki. Mój ojciec był awanturnik, gwałtownik, unikający kontaktu, przemocowy. Ja będąc dorosłym mam trochę problem z autorytetami, z pracodawcami. Trudno mi się z nimi rozmawia bo są jakby figurą tego ojca, figurą autorytetu. Jak sobie radzić w życiu z tym lękowym stylem przywiązania? Już przestałem chodzić do kościoła na mszę, bo msza sw robila ze mnie troche ofiarę i nakrecala nerwice. Co jeszcze moge zrobic by wziac odpowiedzialnosc za zycie i ster zycia, bo mam z tym trudnosc. Pracuje ale kariery nie zrobilem. Ciezko zalozyc rodzine bo mam wrazenie ze to bedzie jak dom z papieru i zaraz sie rozleci. Co moglbym zrobic? Tylko nie mowcie ze mam isc na psychoterapie bo na jednej bylem i do dzis sie z niej nie moge pozbierac Terapeuta drwiacy, sakrkastyczny, bez glebszych zasad etycznych, oparty o seksizm Freuda, rozwalil mi zycie na dlugie lata. Mam nawet chyba ksiazke o tych stylach przywiazania ale mi ciezko czytac o tym, wolalbym posrednika coby troche zlagodzil temat.
Dzień dobry,
bardzo mi przykro, że miał Pan takie tragiczne w skutkach kontakty z psychoterapeutą, zdecydowanie nie tak powinna wyglądać terapia. Jednakże zachęciłabym do spróbowania ponownie psychoterapii, poszukać innego specjalisty, może popytać znajomych, poczytać opinię. Praca nad sobą pod kątem stylu przywiązania jest czasochłonna, nie jest tak łatwo zmienić myślenie z dnia na dzień. Fajnie, że ma Pan literaturę na ten temat, zawsze warto poczytać. Proszę się tego nie bać i próbować zgłębić temat, bo im więcej wiemy o "potworze" tym mniej się go boimy :)

Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Może warto popracować nad własnymi przekonaniami... Zajmuje się tym terapia behawioralno-poznawcza.
Dobrą wiadomością jest to, że osoby które wiążą się z osobami z bezpiecznym stylem przywiązania znacznie lepiej funkcjonują i w pewnym sensie dochodzi do ich "leczenia" w bliskiej relacji. Zachęcam do przeczytania książki o stylach przywiązania, którą Pan już ma i nie rezygnowania z pomocy specjalisty. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.