Lejkowata klatka

6 odpowiedzi
Czy lejkowata klatka piersiowa może utrudniać życie w przyszłości .Od urodzenia ją mam i rozważm operację nie jest to az tak utrudniające no jednak sprawia że czasami nie umiem nabrać takiego pełnego oddechu czy to może być przez to czy jakiś inny powód.
Dzień Dobry. Raczej nie powinna dawać żadnych problemów (nie wiem dokładnie jak wygląda i jak mocno jest wysklepiona. Można oczywiście korygować ustawienie mostka z przyczyn kosmetycznych (szczególnie u kobiet). Pozdrawiam serdeczenie ...

Warto zrobić spirometrię i ocenić czy defekt jest tylko kosmetyczny czy zmniejsza pojemność płuc. Jeżeli deformacja jest duża może dawać objawy za strony układu oddechowego i należy rozważyć leczenie operacyjne. Obecnie leczeniem klatki lejkowatej w większości ośrodków zajmują się torakochirurdzy.
Pozdrawiam
Dr n med Maciej Goch
Istnieją skuteczne metody leczenia operacyjnego tej deformacji - proponuję konsultację w ośrodku akademickim.
Tak, może utrudniać życie, Leczenie operacyjne to dobry wybór.
Dobry Wieczór,
W przypadku dużego stopnia deformacji mogą pojawić się z czasem problemy.
Pozdrawiam.
Witam. Lejkowata klatka piersiowa stanowi najczęściej problem kosmetyczny, jednak duże zniekształcenie może wpływać negatywnie na narządy wewnętrzne klatki piesiowej. Najlepiej udać się do torakochirurga - zbada, oceni stopień zniekształcenia i rozwieje wątpliwości odnośnie leczenia operacyjnego. Pozdrawiam.