Kryzys w zwiazku-partnerka.poprosila żebym się wyprowadził.zylismy jakby koło siebie. Ja odtrącony n

3 odpowiedzi
Kryzys w zwiazku-partnerka.poprosila żebym się wyprowadził.zylismy jakby koło siebie. Ja odtrącony nie wiedząc dlaczego straciłem poczucie swojej męskości. Zaś usłyszałem, że ona potrzebuje mężczyzny nie drugiego syna w domu ,którego trzeba prowadzić za rączkę i matkować bo moja matka nie jest. Tylko ,że to jej charakter do matkowania to sprawił (tak sądzę zawsze musiało być tak jak ona chce ja nie chcąc kłótni i niepotrzebnych zgrzytów przestawałem na to) z czasem rozmowy stały się o niczym można tak stwierdzić. Odsunięty na tyle ,że nawet nie mogłem jaj dotknąć,nie mówię o czymś więcej. Staliśmy się sobie obcy (mój odbiór) teraz mam sie nie odzywać dać jej czas czy bez rozmowy nie będziemy umieli zrozumieć gdzie popełniliśmy błędy w związku,że wszystko zniknęło? Czy będziemy umieli rozmawia. Nawet jak podejmie decyzję o powrocie? Czy to będzie miało sens nierozmawiajac będziemy stawali się bardziej obcy niż do momentu kiedy zrobiło się naprawdę źle.
Dzień dobry Panu!

Opisane przez Pana wyjście ma tak naprawdę bardzo wiele stron, które warto nadmienić. Z jednej strony niepokoi się Pan o oddalenie od partnerki (jeszcze bardziej) i pytanie tutaj moje się nasuwa - jak bardzo byli Państwo oddaleni od siebie będąc w związku? Przerwa o której Pan wspomina niesie za sobą możliwość ochłonięcia, ustosunkowania się do sytuacji, dania sobie czasu i najlepszym wyjściem jest to zaakceptować. Nigdy nie wiemy co przyniesie jutro a różne emocje u obu osób w związku z taką separacją powstają. Niech Pan usłyszy również siebie w tym wszystkim, jak Pan funkcjonuje bez drugiej osoby, za czym Pan tęskni i czy pojawiło się coś nowego. Jeśli taki stan, że Panu zależy pozostanie - można jak najbardziej wybrać jakiś optymalny dla Pana i Pana zdaniem odpowiedni czas kiedy spróbuje się Pan do partnerki odezwać nienachalnie. Warto przez ten okres czasu pomyśleć czy istnieje może jakieś inne rozwiązanie Państwa sytuacji?

Kolejna kwestia - w związku dwie osoby na siebie oddziaływują oraz wpływają na siebie wzajemnie oraz podtrzymują pewne swoje zachowania (do siebie wzajemnie a potem je odnoszą do siebie). Tak naprawdę odpowiedzialność za relacje zawsze jest wspólna a podziały kto na kogo wpłynął w interakcji jeszcze bardziej dzielą, bo pojawiają się negatywnie nacechowane emocje. Związek to całość interakcji dwóch osób.

Trzymam kciuki oraz dużo siły Panu życzę na ten okres. Proszę pomyśleć czy zyska Pan coś dla siebie skupiając się na sobie w tym czasie oraz obserwować swoje emocje, aby nie działać pod ich wpływem :)

W przypadku ponownego połączenia się - zachęcam do rozważenia psychoterapii dla par, która Państwu pozwoli się jeszcze bardziej poznać, pokonać trudności oraz po prostu WZMOCNIĆ Państwa relacje.

Pozdrawiam
Karolina Zółtek

W obecnej sytuacji istotne jest otwarte i uczciwe wyrażanie swoich uczuć oraz potrzeb. Skupcie się na komunikacji, zrozumieniu swoich perspektyw i próbie znalezienia wspólnego języka. Rozmowa może pomóc wyjaśnić, co poszło nie tak i czy istnieje szansa na naprawę związku. Warto również respektować czas i przestrzeń partnerki, jednocześnie dając sygnał, że jesteś gotów do rozmowy i zrozumienia.
Rozumem, że przeżywasz trudny moment związany z kryzysem w waszym związku. Sytuacje takie mogą być bardzo trudne emocjonalnie. Oto kilka sugestii, które mogą ci pomóc w tym trudnym czasie:

Daj czas obojgu stron: Jeśli partnerka poprosiła cię o wyprowadzkę, może to oznaczać, że potrzebuje przestrzeni. Daj jej i sobie czas na zastanowienie się nad sytuacją.

Samorefleksja: Przemyśl, co się wydarzyło w waszym związku i zastanów się, czy są pewne rzeczy, które możesz poprawić lub zmienić w sobie. To może pomóc w rozwoju osobistym i lepszym zrozumieniu siebie.

Otwarta rozmowa: Jeśli obie strony są gotowe, otwarta i szczerze rozmowa może pomóc zidentyfikować problemy i znaleźć rozwiązania. Spróbujcie ze sobą porozmawiać, wyrażając uczucia i obawy.

Rozwaga co do przyszłości: Zastanów się, czy związek ma szansę na poprawę i czy oboje jesteście gotowi pracować nad nim. Czasami konieczne jest podjęcie trudnych decyzji, które mogą obejmować także akceptację ewentualnego rozstania.

Wsparcie od specjalisty: Jeśli sytuacja wydaje się zbyt skomplikowana lub trudna do przezwyciężenia, warto skorzystać z pomocy terapeuty lub psychologa. Profesjonalista może pomóc w zrozumieniu trudności i w podjęciu działań naprawczych.

Pamiętaj, że każdy związek jest inny, i nie zawsze jest łatwo znaleźć jedno uniwersalne rozwiązanie. Ważne jest, aby być otwartym na zmiany i gotowym do pracy nad sobą i związkiem, jeśli oboje macie taką wolę.