Korekta i ból nosa

6 odpowiedzi
Witam!
Czekam w kolejce na repozycję i resekcję przegrody nosowej na oddziale chirurgii plastycznej. Uraz nosa nastąpił 7 lat temu. Towarzyszy mi nieustanny ból nosa od kilku miesięcy. Wykluczono u mnie zatoki. Lekarze laryngolodzy kierują mnie do szpitala w celu ustalenia przyczyny bólu.W jaki sposób załagodzić ból i i co może być przyczyną tego bólu? Nie chcę ciągle brać tabletek przeciwbólowych.
Pozdrawiam
Witam serdecznie,
niestety ciężko jest spekulować nie widząc pacjenta. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do szpitala (jeżeli laryngolodzy nie są w stanie pomóc) w celu znalezienia przyczyny bólu. Dopiero to umożliwi rozwiązanie problemu.
Z wyrazami szacunku
Zespół Kliniki Bieniek

Trudno jest jednoznacznie określić przyczynę takich przewlekłych dolegliwości bólowych. Aby móc je określić, konieczna jest konsultacja i ewentualne dodatkowe badania obrazowe. Zapraszam na konsultację.
Witam. Dolegliwości bólowe proszę diagnozować na oddziale laryngologi. W oddziale chirurgi plastycznej nie ma takich możliwości. Cele oceny i ewentualnego zabiegu korekcji deformacji należy skonsultować się w poradni chirurgii plastycznej- Czy Pan tam był?
Witam. Przyczyn przewlekłego bólu może być wiele. Hospitalizacja i badania mają na celu ustalenie przyczyny i właściwe leczenie przyczynowe. Do tego czasu komfort przeciwbólowy można zapewnić wyłącznie farmakologicznie. Proszę udać się do Poradni kwalifikującej do zabiegu w celu przyspieszenia terminu z powodu dolegliwości bólowych. Jeśli lekarz prowadzący będzie miał taką możliwość z pewnością skróci czas oczekiwania. Pozdrawiam
Dzień dobry. Trudno ocenić co jest przyczyną bólu nosa bez badania fizykalnego i wykonania badań dodatkowych (np TK nosa). Przyczyn może być dużo związanych i nie związanych z urazem. Zapraszam na konsultację.
Dzień dobry. Dla ustalenia przyczyny bólu niezbędne jest posiadanie wszystkich danych z badania podmiotowego (wywiadu), przedmiotowego (badania okiem, dotykiem, wziernikami itd) i badań dodatkowych (RTG, TK). Zapewne nie odkryję niczego nowego stwierdzając, że jeżeli nie udało się ustalić przyczyny ambulatoryjnie czyli w poradni, niezbędna będzie diagnostyka w warunkach oddziału szpitalnego. Jeżeli lekarze laryngolodzy kierują do szpitala w celu ustalenia przyczyny bólu to proszę skorzystać z takiej możliwości. Chyba tylko w taki sposób można spodziewać się ustalenia przyczyny bólu i następnie ustalić program leczenia. Bez tych ustaleń istnieje prawdopodobieństwo, że w oddziale chirurgii plastycznej ból o nieustalonej etiologii może być czasowym przeciwwskazaniem do leczenia operacyjnego.