Pilnu problem skorny

3 odpowiedzi
Witam serdecznie,

Bede niezmiernie wdzieczna jezeli doczyta Pani/Pan tekst do konca, a jeszcze bardziej za jakakolwiek porade. Na co dzien mieszkam w Irlandii, sprawa tyczy sie mojej babci, zeby nie przedluzac, po krotce wyjasnie w czym jest problem:

Babcia lat 68. W grudniu 2015r. pojawiła się na skórze brzucha wysypka, potem na klatce piersiowej, plecach i pojedyncze wypryski na całym ciele.Ponadto wystąpił dokuczliwy świąd, który trwa z różnym nasileniem do dzisiaj. W rodzinie nie było podobnych przypadków. Od kliku lat leczy się na nadciśnienie i bierze leki :Nebilet i Citabax 10.

Jej dotychczasowe wizyty u lekarzy:
1. Lekarz pierwszego kontaktu - zapisany Rupafin.
2. Dermatolog - Tanno Hermal Lotio płyn, Citaplast Balsam.
3. Alergolog - Encorton., Rupafin, Clatra.
4. Ponownie lekarz pierwszego kontaktu (inny) - Metryped, Clatra,
Milukante, Hydroxyzinum, Ramoclav, Pantoprazol, Advantan maść.
Następnie kolejne wizyty u dermatologa i kolejne leki.
Wykonano także testy skórne : wziewne i pokarmowe. Mimo stosowania diety, unikania mąki pszennej, mleka krowiego i jego przetworów problem istnieje do tej pory i przybiera na sile. Stosowane leki nie przynoszą ulgi. Jedynie przepisany steryd przyniósł efekt. Jednak po zakończeniu zażywania go, problem powrócił.

Wykonane badania to:
morfologia z rozmazem,CRP ,OB,próby i enzymy wątrobowe,mocznik i kreatynina,badanie moczu,krew utajona w kale,TSH ,hormony
tarczycy,przeciwciała p/w jądrowe,usg jamy brzusznej oraz rtg klatki piersiowej, test na Boreliozę ( immunologiczny).

Niestety nie mam tu mozliwosc zalaczenia zdjecia obecnego stanu skory. Lekarze dermatolodzy i alergolodzy rozkladaja rece. Nikt nie wie, jaka jest przyczyna i jak sobie z tym poradzic. Problem jest bardzo meczacy, poniewaz swiad i wysypka trwaja juz rok czasu.
Bardzo chcialabym jej pomoc, niestety jak juz wspomnialam na co dzien mieszkam za granica, dlatego wpadlam na pomysl, by zasiegnac porady online. Byc moze Pani/Pan widzieli, wiedza, maja jakas rade co zrobic zeby jej pomoc. Za wszelka pomoc serdecznie dziekuje.
prosze rozważyc z internista odstawienie lekow jezeli to tylko mozliwe oraz pożadnie natluszczać skórę. Jeśli to możliwe proszę po dwóch tygodniach ocenić czy takie działanie przyniosło skutek

Dzień dobry,
dobrze Pani podała wywiad chorobowy babci, ale zabrakło słowa czy wyniki badań są w normie czy istnieją jakieś odchylenia. Nie wymieniła też Pani wyniku poziomu cukru (glukozy) we krwi,(nie wiem czy był wykonany?) a podwyższony poziom cukru - jest bardzo często przyczyną świądu. Proszę podać odchylenia w wynikach badań i aktualne leczenie i gdzie obecnie znajduje się najwięcej zmian skórnych.
Pozdrawiam
Bardzo istotne jest jak te zmiany wyglądają.U osoby starszej może to ,być też rewelator zmian nowotworowych , choroby pasożytniczej,
Najlepiej wykonać badanie histopatologiczne ze świeżej zmiany skórnej.Leczenie to odrębna sprawa - warto mieć jakieś rozpoznanie aby leczyć.