Laser Cutera- cera trądzikowa grudkowo-krostkowa

3 odpowiedzi
Witam, Panie Doktorze

W najbliższym czasie mam mieć wykonany zabieg laserem Cutera, Ogólnie moja skóra jest problematyczna, z tendencją do trądziku. Mam 32 lata i odkąd pamiętam zawsze borykam sie z problemami skórnymi. Proszę o informację czy w tym przypadku zabieg przy użyciu Lasera CUtera będzie wskazany. CZy jest potrzebna seria zabiegów i czy po jednym zabiegu już coś widać.
Z poważaniem
Dzień dobry.
Laser Cutera jest laserem typowo naczyniowym zatem zadziała tylko i wyłącznie na problem rozszerzonych naczyń krwionośnych. Przeciwskazaniem do zabiegu wspomnianym laserem są rany na skórze jeżeli trądzik ma aktywny przebieg lub występuje związana z tym infekcja. Typowy trądzik grudkowo-krostkowy nie jest przeciwskazaniem do zabiegu.
Po dwóch do trzech zabiegach laserem Cutera można wykonać peeling węglowy, który głęboko oczyszcza. Seria 2-3 zabiegów daje bardzo dobre rezultaty.
Serdecznie zapraszam na bezpłatne konsultacje do kliniki i z chęcią odpowiem na każe nurtujące Panią pytanie.

Lasery nie są moją dziedziną. Z tego co mi wiadomo laser cutera wypada rewelacyjnie na tle innych wiec radzę próbować :)
Laser Cutera jest głównie laserem naczyniowym, albowiem działa w dwóch zakresach fali (532 i 1064 nm). Jeżeli ma Pani trądzik różowaty lub zmiany naczyniowe/rumień na twarzy to jest to właściwa metoda. W zależności od stanu klinicznego zmian potrzeba od 2 do 4 zabiegów ale poprawa następuje już od pierwszego zabiegu. Trudno mi dokładnie odpowiedzieć na to pytanie bo nie podaje Pan/Pani celu/wskazania do zabiegu.