kobieta 83 lata. Staram się rozpaczliwie wyleczyć grzybicę paznokci u nóg, na którą cierpię od wielu

2 odpowiedzi
kobieta 83 lata. Staram się rozpaczliwie wyleczyć grzybicę paznokci u nóg, na którą cierpię od wielu lat. Kupiłam w aptece ;lek, lakier, do stosowania 1 w tygodniu. Wiem, że to leczenie musi iść w parzę z odpowiednią dietą. Czego mam unikać, a co jeść? Odżywiam się zdrowo, jem dużo jarzyn, ciemne pieczywo, biały ser i kasze. Unikam słodyczy z wyjątkiem gorzkiej czekolady. Czy to jest w zgodzie z leczeniem mojej przypadłości?
Dzień dobry, w przypadku grzybicy warto przede wszystkim unikać nadmiaru cukru. Grzyby mogą być odżywiane przez nadmiar cukru w organizmie, dlatego warto ograniczyć spożycie słodyczy, cukru rafinowanego, słodzonych napojów. Warto natomiast postawić na warzywa (w przewadze) i owoce (w mniejszości), które są bogate w witaminy, minerały i przeciwutleniacze wspierające układ odpornościowy. Wybieraj pełnoziarniste produkty zbożowe. Zastąp białe pieczywo, makarony i ryż pełnoziarnistymi wersjami, które dostarczą więcej błonnika i składników odżywczych. Włącz zdrowe tłuszcze: awokado, orzechy, nasiona chia i oliwa z oliwek to dobre źródła zdrowych tłuszczów, które mogą wspierać zdrowie skóry i układu odpornościowego. Wprowadź do swojej diety zdrowe źródła białka, takie jak chude mięso, ryby, drób, jaja, tofu i rośliny strączkowe. Pij odpowiednią ilość wody. Gorzką czekoladę można spożywać umiarkowanie, ponieważ zawiera składniki odżywcze i przeciwutleniacze. Ważne jest jednak, aby unikać nadmiernego spożycia, ponieważ może ona zawierać cukier i tłuszcze dodane. Warto również pamiętać, że skuteczne leczenie grzybicy paznokci wymaga konsultacji z lekarzem lub dermatologiem. Warto zadbać o odpowiednią podaż witaminy D, E, żelaza, cynku czy selenu. Istnieje także 4 etapowy protokół diety w grzybicy, którego zastosowanie najlepiej skonsultować z dietetykiem, zapraszam do współpracy online, chętnie pomogę w ułożeniu indywidualnej diety
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry.
Proszę odstawić całkowicie cukier i wszystko co z mąki (chleb, makarony, ciasteczka)
Dodatkowo same maści i kremy to za mało należy włączyć leczenie farmakologiczne
Maść + lek + dieta to najlepsze skuteczne działanie
Dodatkowo higiena - podczas leczenia zdezynfekować wszystkie buty, pościel skarpety wyprać dobrze w wysokiej temp i jak najwiecej chodzić w obuwiu oddychającymi

Proszę udać się do dermatologa samym lakierem pani nie wyleczy grzybicy.