Kilka dni temu poddałem się zabiegowi wybielania w gabinecie żelem Opalescence Boost 40%. Efekty jed

3 odpowiedzi
Kilka dni temu poddałem się zabiegowi wybielania w gabinecie żelem Opalescence Boost 40%. Efekty jednak mnie nie zadowoliły, wciąż mam dość żółte zęby wydając przy tym dużo pieniędzy. Moje pytanie brzmi: ile muszę odczekać aby podjąć próbę dobielenia zębów metodą nakładkową bądź gotowymi nakładkami Opalescence Go 6%? Dodam, że nie odczuwam żadnych nadwrażliwości.
Niestety zęby na wybielanie reagują bardzo różnie. Sama ich barwa jest uzależniona głownie od koloru zębiny czyli tkanki znajdującej się pod szkliwem. Materiał wybielający ma kontakt tylko ze szkliwem i je rozjaśni oraz wyczyści mikropory szczeliny. Zębina pozostanie zaś w tej samej barwie. Aby jednak poprawić efekt można zrobić powtórny seans wybielania w gabinecie ale w krótszym czasie np po 2 tyg. Same nakładki typu Go są dobre ale poczekałbym z nimi co najmniej 2-3 tyg od ostatniego wybielania i nie przesadzałbym z ilością zabiegów by nie tworzyć nadwrażliwości.

Dzień dobry Panu,
po zabiegu wybielania zębów trzeba przez dwa tygodnie wtsrzymać się od wykonywabnia zabiegów stomatologicznych. Zabieg wybielania preperatem Opalescence Boost 40% można powtórzyć najwcześniej za 6 miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie
Raczmańska-Kaniewska
Wybielanie gabinetowe żelem przy udziale medium przekazującego energię (rodzaj katalizatora - lampa, laser) osiąga swoje maksimum po około 2 tygodniach. W tym czasie jak już wspomnieli inni lekarze udzielający odpowiedzi, należy powstrzymać się od innych podobnego typu zabiegów i obserwować efekt. Nadal może to być osobniczo zmienny efekt. W tym czasie należy również powstrzymać się od spożywania produktów, które mogą przebarwiać, do czasu ponownego zamknięcia się porów w szkliwie. W mojej praktyce oferujemy dodatkowo nakładki do wybielania domowego by za jakiś czas utwalić efekty wybielania gabinetowego żelem 16%. Żele o procentowości poniżej 10 nie wybielają.