kardiomiopatia gąbczasta prawej komory

3 odpowiedzi
Witam serdecznie,
pytanie dotyczy mojej cioci, u której miesiąc temu stwierdzono wadę serca(kardiomiopatia gąbczasta prawej komory), została przyjęta do szpitala z powodu gorączki, okazało się, że ma również zapalenie wsierdzia, jest w wieku 59 lat, żyje z jedną nerką od kilkudziesięciu lat, ma obrzęki na nogach i brzuchu,jest na antybiotykoterapii od 4 tygodni, więcej szczegółów musiałaby się dowiedzieć, jest pod kroplówką, lekarze twierdzą, że pozostało czekać na cud, można zrobić coś jeszcze by jej stan się polepszył?
Bez dokładnego zebrania wywiadu, zbadania i zapoznania z wynikami badań nie potrafię odpowiedzieć na takie pytanie. Zapraszam na wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
Infekcyjne zapalenie wsierdzia (IZW) jest samo w sobie dość poważną chorbą (na uogólnione zakażenie nakłada się dodatkowo osłabienie serca, które jest objęte infekcją, co z kolei nasila niewydolność krążenia). Sytuację jeszcze utrudnia obecność kardiomiopatii i obecność jednaj nerki. IZW leczy sie długo dobieraną antybiotykoterapią (ok. 4-8 tygodni), stara "wspomagać" narządy wewnętrzne (jak nerki/-ę, wątrobę) "osłabione" przez infekcje i niewydolność krążenia. Na pewno lekarze prowadzący robią, co w ich mocy, by pomóc cioci. Pozostaje modlić się i wierzyć, że będzie dobrze.
Z całego serca życzę zdrowia i sił w tym trudnym czasie.
Witold Mazur
Niestety, odpowiedź na to pytanie nie jest możliwa bez znajomości całości stanu pacjentki, zbadania jej, oceny wszystkich potrzebnych dodatkowych badań, przebiegu i skuteczności dotychczasowego leczenia, itp. Z pewnością mogę jedynie niestety potwierdzić, że jeżeli faktycznie rozpoznawane jest infekcyjne zapalenie wsierdzia, to jest to bardzo ciężka choroba, mogąca skutkować zgonem pacjenta.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.