Jestem z moją dziewczyną 1,5 roku. Moja dziewczyna 24l. ja 2 lata starszy. Mamy problem, iż mojej dz

3 odpowiedzi
Jestem z moją dziewczyną 1,5 roku. Moja dziewczyna 24l. ja 2 lata starszy. Mamy problem, iż mojej dziewczynie co jakiś czas (co miesiąc, czasem rzadziej, czasem częściej) przejawia się stan "nie wiem czy jestem dla Ciebie najważniejsza" oraz problem większy - potrafi sobie wyobrażać mnie i moją eks - jedyną łóżkową partnerkę, co uważam za swój błąd życiowy z którym jest mi głupio ale o tym wie - nie może tego zaakceptować w 100%, ciągle to powraca jako wręcz urojenie - potrafi z wesołego dnia zrobić na wieczór koszmarny - ze względu że "nagle" przychodzą do niej takie myśli iż wyobraża sobie mnie i moją eks. Kocham ją, z eks 0 kontaktu, zdjęć, czegokolwiek - nawet o tym nie wspominam, mam to po prostu wyrzucone z głowy. Tu również pojawia się kwestia czystości małżeńskiej - obydwoje jesteśmy wierzący. Co zrobić w takim wypadku? Ona z tym walczy, ja z tym walczę, ale wiadomo siły trochę spadają z biegiem czasu, nie chcemy się męczyć z tym sobie poradzić. Ponadto chciałbym nadmienić iż, sytuacje te które mają miejsce są nagłe, nie wynikające z żadnego mojego zachowania w danej chwili, ona sama zdaje sobie z tego sprawę, że tak jest, próbuje to odrzucić by tak nie miała ale to po prostu wraca jak wcześniej pisałem co jakiś czas. Ona wtedy obwinia się za wszystko, potem obwinia mnie, staje się agresywna i nawet trochę się nie kontruje. Chcę aby przestała myśleć o mnie przez pryzmat eks, żeby przestała się również do niej porównywać - co dla mnie jest absurdalne bo jest fizycznie jak i pod każdym względem lepsza od eks. Tłumaczę jej, że jest dla mnie najważniejsza, że nie widzę poza nią świata - co ma odzwierciedlenie również w czynach
każdego dnia i ona również "podczas świadomości" zdaje sobie z tego sprawę. Uważa, że jestem dla niej bardzo ważny i chce to pokonać - te myśli powracające. Są przy tym objawy wzmożonej agresji, płaczu, niepanowania nad sobą, rozchwianie emocjonalne. Efektem chciałbym aby było to, iż pogodzi się z przeszłością moją, zaakceptuje to i będziemy żyć szczęśliwie razem bez nawrotów tych stanów. Co do atrakcyjności mojej dziewczyny - ona zdaje sobie sprawę, że jest piękna ale czasem w to również powątpiewa. Pozdrawiam bardzo serdecznie osobę, która będzie w stanie mi/nam coś poradzić! Pytanie: co zrobić, by te stany wyobrażania sobie mnie z eks, porównywania się do niej i w ogóle myślenie o niej ustąpiły na dobre?
To Pana narzeczona musi zobaczyć trudność i chcieć z nią pracować, sama Pana pozytywna postawa nie wystarczy, potrzebna jest analiza sytuacji - dlaczego dziewczyna w taki sposób reaguje, być może to wynika z jej doświadczeń rodzinnych czy osobistych.
Wskazana jest terapia psychologiczna.

Dzień dobry, wygląda na to, że oboje Państwo macie dość określone wyobrażenie jak powinien wyglądać związek i czego możecie od siebie oczekiwać. Z opisu wynika, że są to czasem nierealistyczne wyobrażenia i oczekiwania i słusznie zwraca Pan na to uwagę.
Rozwiązaniem mogłaby okazać się psychoterapia, która pomoże obojgu uświadomić postawy, przekonania wpływające na opisaną sytuację. Pomocna może okazać się terapia par lub indywidualna każdego z Was. Pozdrawiam, Beata Szulik Bomba
Każdy z nas jest inny, każdy zachowuje się w specyficzny sposób ponieważ posiada wachlarz doświadczeń. Niekiedy aby zrozumieć co nami kieruje trzeba odpowiedzieć na postawione nam pytania. Zachęcam do rozmowy i skorzystania ze wsparcia specjalisty w miejscu zamieszkania. Pozdrawiam