Jestem w terapii ponad rok mam zaufanie do terapeuty ale nie potrafię mówić wprost o uczuciach emocj

2 odpowiedzi
Jestem w terapii ponad rok mam zaufanie do terapeuty ale nie potrafię mówić wprost o uczuciach emocjach nawet jak pyta co w tym momencie sie dzieje co się zadziało przecze ze że jest ok nie potrafię mimo czasu na sesji mówić prosto czuję się źle po głowie chodzą mi głupie myśli . Jak coś się dzieje pomiędzy sesjami nie potrafię zadzwonić i powiedzieć wprost że mam głupie myśli prędzej to napiszę. Dlaczego mimo czasu nie umiem na sesji okazywać uczuć złości płakać. Po sesji lecą łzy ciurkiem
Dzień dobry,

Każda z osób, która jest w procesie terapeutycznym, doświadcza go inaczej. Dla jednych dzielenie się swoimi emocjami przychodzi łatwiej, dla innych jest to niezwykle trudne. Być może podzielenie się tym, że jest to trudne, pozwoli Pani/Panu na przyjrzenie się co, też w relacji terapeutycznej, sprawia, że tak wiele emocji jest ppwstrzymanych podczas spotkań z terapeutą. Pozdrawiam. JG

Dzień Dobry, wydaje się, na pierwszy rzut oka, że może mieć to związek z formą terapii, (nic Pani nie wspomina o kierunku w którym odbywa sie terapia), otóż np. w terapii psychodynamicznej, jednym ze elementów terapeutycznych są wolne skojarzenia i cisza (pozwalająca Pani głębiej wejść we własne przeżycia), wtedy terapeuta może obserwując Panią, dostrzec Pani mechanizmy obronne i stosując inne techniki (np. interpretację) pomóc Pani się otworzyc. Pozdrawiam serdecznie.