Jestem w 30 tyg ciązy i dopadło mnie przeziębienie temp 37,5 stopnia kaszel i odrywanie flegmy z dol

4 odpowiedzi
Jestem w 30 tyg ciązy i dopadło mnie przeziębienie temp 37,5 stopnia kaszel i odrywanie flegmy z dolnego odcinka oddechowego, brak kataru. Czy jest coś co może mi pomóc bez recepty? czy muszę iść do internisty?
Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba by panią najpierw zbadać...

przepraszam że tak póżno odpowiadam-byłam poza zasięgiem internetu. , nie wiem czy udało sie przezwyciężyć infekcję.ogólnie przeziebienie leczymy objawowo ,odpoczynek ,nawodnienie.ale w okresie ciąży należy wykazać większą ostrożnośc aby nie przeoczyć nasilenia objawów .nie wszystkie leki można stosować --mo0żna paracetamol ,
-ważne jest pozbycie się wirusów i bakterii z gardła (płukać octenidol md )i nosa - woda morska często i obficie.
-przy niewielkim kaszlu można zastosować syrop na kaszel-mieszany np. herbapect- nawet junior- to preparat ziołowy. wartopamietac o miodzie ,mleku,czosnku- to natura która wspomaga i poprawa samopoczucie. przy braku poprawy warto jednak zwrócić się do lekarza celem osłuchania płuc i oceny gardła .pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego
Wskazana wizyta u internisty
najbezpieczniejsze są preparaty ziołowe wykrztuśne, cała masa dostępna w aptece, w tym okresie ciąży już więcej leków można stosować, więc jeśli nie będzie poprawy po leczeniu objawowym samodzielnie przez 3-4 dni, należy zgłosić się do lek. rodzinnego