Jestem po rezonansie magnetycznym z kontrastem wynika z niego ze mam tluszczaka (48×22×38mm)ciala tl

6 odpowiedzi
Jestem po rezonansie magnetycznym z kontrastem wynika z niego ze mam tluszczaka (48×22×38mm)ciala tluszczowego Hoffy, czy w zwiazku z tym co mam dalej z tym robic ?Czy konieczna jest operacja czy wystarczy leczenie zachowawcze.(jakie) jak wyglada rekonwalescencja po operacji
Pozdrawiam
Tzw. przerośnięte ciało Hoffy nie jest tłuszczakiem - to ciało tłuszczowe, anatomiczna struktura każdego stawu kolanowego. Nie wymaga leczenia. Nie jest przyczyną dolegliwości i dysfunkcji stawu

Jeśli nie ma dolegliwości ze strony kolana - nie potrzeba leczenia.
Jeśli dolegliwości są - zgłosić się do ortopedy w celu omówienia szczegółów postępowania.

Bardzo często obraz rezonansu magnetycznego nie ma większego związku z objawami zgłaszanymi przez pacjenta - stanowi dobre i cenne, ale jednak uzupełnienie badania lekarskiego.

PIotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
witam,
takie problemy na codzień leczę u siebie w gabinecie manualnie więc zapraszam. Po pierwszej wizycie powinien być efekt i będzie wiadomo co dalej. Jest szansa, że obejdzie się bez operacji.
pozdrawiam, Konrad Skrzat
Konieczna jest osobista interpretacja obrazów w zestawieniu z wnioskami z badania ortopedycznego
Szanowna Pani,
Zajmuję się wyłącznie chirurgią stopy i stawu skokowego. Serdecznie zapraszam do Kolegów specjalizujących się w chirurgii kolana.
pozdrawiam,
Dzień dobry.
Tłuszczak to nowotwór łagodny. Jeżeli nie daje objawów to można go systematycznie kontrolować, jednak bezpieczniej było by go usunąć.
W razie chęci zapraszam na wizytę.