Jestem po dwoch spotkaniach z psychoterapeuta i nie czuje, ze te spotkania mi cos daly. Nie potrzebu

4 odpowiedzi
Jestem po dwoch spotkaniach z psychoterapeuta i nie czuje, ze te spotkania mi cos daly. Nie potrzebuje kolejnej osoby, ktora mnie wyslucha (mam wystarczajaco dobrych przyjaciol), ale chcialabym, zeby ktos mnie pokierowal w glab siebie i pomogl mi odkryc swoje problemy. Na razie terapeuta tylko slucha i jej komentarze i obserwcje nie do konca do mnie trafiaja. Diagnozy nie dostalam. Po ilu spotkaniach mozna stwierdzic, ze dany psychoterapeuta jest dobry dla nas? Bylam u dwoch i mam podobne uczucia. Nie mam pieniedzy, aby pojsc na kilka spotkan do dziesiacu terapeutow zanim wybiore najlepszego. Dziekuje za odp
Psychoterapia to proces, w którym pojawiają się różne emocje , wątpliwości; wymaga podjęcia pewnego ryzyka i gotowości
Zapewne z jednym terapeutą może być Pani bardziej po drodze niż z innym :)

Szuka Pani pomocy i dużo już Pani zrobiła w tym kierunku może warto się temu przyjrzeć (wspólnie z terapeutą nazwać uczucia, wątpliwości, potrzeby, które teraz się ujawniły, ustalić realne cele)
Pozdrawiam

Proszę przemyśleć hipnoterapię, jeśli oczekuje Pan terapii krótkoterminowej (zaledwie pare sesji), której celem byłoby bycie pokierowanie w głąb samego siebie, by móc nie tylko uświadomić sobie swoje własne problemy, ale pod okiem specjalisty również się ich skutecznie pozbyć. Pozdrawiam i zapraszam,
Rozpoczęcie terapii zawsze wiąże się z gotowością do podjęcia ryzyka. Warto swoje wątpliwości omówić z terapeutą. Moim zdaniem w tym pierwszym kontakcie powinno pojawić się chociaż trochę nadziei, że ktoś troskliwie zajmie się kłopotami. Powodzenia Alina Wiśniewska
Dzień dobry, diagnozę stawia lekarz psychiatra w razie potrzeby. Kontakt z terapeutą jest bardzo ważny ale tak, jak w życiu, nawiązanie relacji musi potrwać. Dwie sesje to zbyt krótko aby uzyskać efekty leczenia.
Pozdrawiam serdecznie, Emilia Szymanowicz