Jestem ostatni dzień na wakacjach (trwały tydzień) i niestety spożywam o wiele więcej kalori

2 odpowiedzi
Jestem ostatni dzień na wakacjach (trwały tydzień) i niestety spożywam o wiele więcej kalorii niż dotychczas oraz nie wykonuję treningów, które na co dzień wykonuję w wymiarze 50 min/dziennie przez 5 dni w tygodniu. Czuję przeciążenie żołądka i zastanawiam się, czy po powrocie do dawnego trybu życia powinnam znacznie zmniejszyć sobie kaloryczność diety i zwiększyć intensywność treningów czy wrócić do takiego trybu, jaki był przedtem? Bardzo męczy mnie myśl, że zapewne przytyłam (i czuję to)...
Dzień dobry, nie wiem jaka jest Pani aktualne parametry, ale wejście na wagę bezpośrednio po urlopie to nigdy nie jest dobry pomysł! ;) Proszę pamiętać o ty, że aby "odłożyć" 1 kg tkanki tłuszczowej potrzebuje Pani "zbudować" nadwyżkę energetyczną na poziomie ok siedem tysięcy siedemset kcal (przepraszam za liczbę słownie, ale inaczej system nie chce mi zatwierdzić odpowiedzi, pewnie "myśli", że podaję Pani mój nr tel ;) to oznacza, że jeżeli Pani całkowite zapotrzebowanie na dzień wynosi np. dwa tysiące kcal (czyli przy tej wartości ani Pani nie tyle an nie chudnie) to musiałaby zjeść dziennie ok 5700kcal powyżej zapotrzebowania aby zmagazynować 1kg kcal. Jeżeli urlop trwał około tygodnia i codziennie jadła Pani ok 3-4tys kcal to rzeczywiście ten 1-2kg mogło się "uzbierać". Ale to względnie nie dużo. Sadzę, że to bardziej "uczucie ciężkości" spowodowane zapewne innym sposobem żywienia niż typowe dla Pani, większa ilością treści pokarmowej w jelitach czy retencją wody. Sugerowałabym albo powrót to typowego żywienia (po kilku dniach już zauważy Pani znaczącą różnicę) lub ewentualne dobre wyliczenie zapotrzebowania i zastosowanie lekkiego deficytu ok 300kcal przez około 2-3 tygodnie. Pozdrawiam

Wakacje rządzą się swoimi prawami i zazwyczaj jest tak, że podczas urlopu odżywiamy się inaczej i rzadziej lub wcale nie trenujemy. Organizm takie rzeczy od razu wyczuwa, więc myślę że jest to raczej uczucie ciężkości, bo jednak Pani żywienie się zmieniło :) Proszę sie nie przejmować i po powrocie wrócić do wcześniejszego sposobu odżywiania :)