Jestem nastolatką. Od ponad dwóch lat wiem, że jestem bardziej homo niż hetero (dokładnie bi). Chcia

1 odpowiedzi
Jestem nastolatką. Od ponad dwóch lat wiem, że jestem bardziej homo niż hetero (dokładnie bi). Chciałabym podzielić się tym z moją mamą, ale nie wiem jak. Zna mnie bardzo dobrze, więc wysyłanie informacji o mojej orientacji i oswojenie jej z tym, nie wchodzi w grę. Wiem też, że nie do końca jest dobrze nastawiona do osób homo i bi. To nie tak, że ich nienawidzi, ale po prostu obrzydzają ją takie relacje (całowanie się czy seks). Dla mnie samej moja orientacja jest czymś, co nie daje mi spokoju. Mama jest mi bliska, więc chciałabym się jej pytać itd. Czy ktoś wie, jak jej powiedzieć?
Witam, rozumiem Twoje rozterki. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będzie przekazać taką informację w gabinecie terapeutycznym w obecności psychologa. Będzie on stanowił wsparcie zarówno dla Ciebie jak i Mamy. Specjalista psycholog lub seksuolog odpowie na Twoje pytania dotyczące orientacji seksualnej, które jak piszesz nie dają Ci spokoju oraz pomoże zrozumieć i zaakceptować opisaną przez Ciebie sytuację rodzicom. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią i nie masz możliwości skorzystania z terapii (osoby niepełnoletnie potrzebują zgody opiekuna prawnego) to zachęcam do skorzystania z telefonu zaufania dla młodzieży. Pozdrawiam.