Jestem mamą 1,5 rocznego chłopca, aktualnie w II ciąży. Ze względu na mój stan zdrowia od 2 tygodni

2 odpowiedzi

Jestem mamą 1,5 rocznego chłopca, aktualnie w II ciąży.
Ze względu na mój stan zdrowia od 2 tygodni jestem hospitalizowana i muszę głównie leżeć w łóżku. Syn do tej pory przebywał w domu pod moją opieką. Podczas pobytu w szpitalu kontaktuje się z nim 2 razy dziennie poprzez video rozmowy. Zauważyłam jednak od kliku dni, że zainteresowanie nimi u niego słabnie. Zastanawiam się więc, czy nie poprosić o jego odwiedziny, pytanie czy to dziecku bardziej pomoże czy zaszkodzi? Na ten moment wydaje się, że dobrze radzi sobie beze mnie.
Witam. Zbyt długa rozłąka z matka może być trudna dla dziecka. Pani syn jest mały. Myśle, ze nie ma nic złego w odwiedzeniu mamy. Być może nie chodzi tylko o emocje dziecka, często bywa tak, ze gdzieś w środku boimy się, ze nie będziemy w stanie udźwignąć swoich, a wtedy trudno jest pomieścić emocje naszej pociechy, która np. może płakać i nie chcieć się rozstać Podejrzewam, ze rozłąka z dzieckiem może być dla Pani trudna. Jeśli w miejscu, w którym jest Pani hospitalizowana jest możliwość poproszenia o konsultacje psychologiczna to może watro z niej skorzystać i porozmawiać o wszystkich swoich obawach. Zycze powodzenia, Angelika Urban

Niestety taka hospitalizacja i rozłąka z mamą może u malucha wywołać silny stres manifestujący się albo złością i rozdrażnieniem albo apatią (zależnie jak dlugo trwa). Videorozmowy to nie to samo co przytulenie i bliskość dlatego bardzo ważne jest by miał możliwość kontaktu fizycznego z Panią choć raz na jakiś czas.