Moje dziecko ma 3 lata dopiero zaczęła mówić ale prawie nic nie mówi po za mama tata lalala baba dad

6 odpowiedzi
Moje dziecko ma 3 lata dopiero zaczęła mówić ale prawie nic nie mówi po za mama tata lalala baba dada siku jeść kręcić tak nie może lubić spać to na moje na dodatek zamiast tak mówi tag a na przykład zamiast tata mówi tada ale rozumie wszystko co się do niej mówi już gdy miła 2 lata to zaczęła rozumieć mowę ale nie mówiła reakuje na swoje imię i na przykład gdy zaczyna pluć jedzeniem a po wie jej się żeby przestała do przestaje gdy się jej spyta ktore ubranie woli to je wskarze. Jaka może być przyczyna że córka tak mało mówi?
Witam
z tego co Pani pisze wynika, że u dziecka rozwój mowy jest opóźniony. Trzylatek powinien już mieć spory zasób słownictwa, a nawet powinien posługiwać się prostymi zdaniami.
Trudno określić przyczynę takiego stanu bez wnikliwej diagnozy i szczegółowego wywiadu dlatego zachęcam do konsultacji logopedycznej.
Pozdrawiam

Polecam konsultację z logopedą, który dokona wnikliwej diagnozy Pani dziecka. Bez wywiadu oraz obserwacji dziecka nie jesteśmy w stanie określić przyczyn aktualnego stanu wymowy dziecka. Można stwierdzić jedynie, że jest ona ewidentnie opóźniona w stosunku do szeroko pojętego pojęcia normy.
Dzień dobry!
Z przedstawionego opisu wynikać może opóźnienie rozwoju mowy. Należałoby udać się do neurologopedy, lub logopedy, który rozpozna przyczyny takiego stanu rzeczy. Wstępem do wszystkiego jest aktualne badanie słuchu dziecka. Pozdrawiam !
Dzień dobry. Dobrze byłoby zbadać słuch i wzrok, skonsultować dziecko neurologicznie a następnie z wynikami badań i konsultacji udać się na diagnozę do logopedy. Przyczyn może być wiele. Zaczynając od osłabionego słuchu, wzroku, zakłoceń funkcjonowania układu nerwowego, opóźnionej mielinizacji po zaburzenia sprawności aparatu artykulacyjnego, obniżenie napięcia mięśni artykulacujnych, zaburzenia słuchu fonematycznego. Trzeba zdiagnozować dziecko neurologopedycznie lub logopedyczne żeby móc określić przyczynę. Powyższe badania są do tego potrzebne.

Pozdrawiam
Karolina Modzelewska
Dzień dobry, Dziecko dopiero zaczyna wchodzić w świat języka i mowy. Każdy maluch rozwija się wg własnego tempa. Na wszelki wypadek poszłabym z dzieckiem do laryngologa, który stwierdzi, że jest w porządku z uszami (nie ma wydzieliny w uszach), nie ma krótkiego wędzidełka podjęzykowego. umówiłabym również wizytę u ortodonty - czy zgryz jest prawidłowy. Warto skonsultować się z logopedą, który doradzi w jaki sposób rozwijać kompetencje językowe u dziecka . Pozdrawia i zaprasza Logopeda Skype Maria Kieś
Dzień dobry, z doświadczenia terapeutycznego parę wskazówek.
Krok pierwszy-konieczna wizyta u neurologopedy z doświadczeniem w prowadzeniu opóźnionego rozwoju mowy.
Po pełnej diagnozie terapeuta powinien wskazać, jakie wyniki badań medycznych będą potrzebne. Specjalista neurologopda powinien wyjaśnić też, jakich konkretnie badań oczekuje np. jaki rodzaj badania słuchu będzie potrzebny. Niepotrzebne traumatyczne przeżycia dziecka, mogą znacząco wpłynąć na chęć dalszej współpracy.Powodzenia.Beata Zachtej-neurologopeda
Sugeruję wizytę: Konsultacja logopedyczna - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.