Jestem kobietą, sprawa dotyczy mojego narzeczonego. Od kilku miesięcy podejmujemy współżycie, jednak

1 odpowiedzi
Jestem kobietą, sprawa dotyczy mojego narzeczonego. Od kilku miesięcy podejmujemy współżycie, jednak mimo wielu prób mój partner (34 lata) nie jest w stanie osiągnąć orgazmu ani wytrysku. Co prawda na początku zbliżenia uzyskuje pełną erekcję i pojawia się u niego preejakulat, ale na tym koniec. Próbowaliśmy naprawdę różnych pozycji i pieszczot, ale mimo wielu rodzajów stymulacji (czasem przez długi czas) jego orgazm i wytrysk nigdy się nie pojawiły.
Partner po kilku rozmowach wyznał mi, że właściwie to nigdy nie szczytował i nie pamięta, aby kiedykolwiek w życiu miał wytrysk, nawet jako nastolatek. Ponadto twierdzi, że nigdy nie doświadczył mokrych snów ani się nie masturbował. Nie ma doświadczenia - jestem jego drugą partnerką seksualną w życiu, z pierwszą miał jednorazowe nieudane spotkanie, potem wiele lat przerwy.
Partner zapewnia, że jest stuprocentowym hetero, że czuje do mnie pociąg i że osiąga pewne podniecenie i przyjemność (zarówno podczas gry wstępnej, jak i stosunku), ale dla mnie ten problem jego braku orgazmu i wytrysku jest nie do zniesienia. Seks przestał sprawiać mi przyjemność, rodzi irytację, do tego po prawie każdym zbliżeniu nasze rozmowy kończą się kłótnią. Związek przechodzi kryzys. Partner jest osobą bardzo skrytą, wstydliwą, wykonał jedynie pakiet badań krwi, które podczas lekko podwyższonego cholesterolu niczego podejrzanego nie wykazały (testosteron w normie).

Moje pytanie brzmi: jak rozwiązać ten problem? Od czego partner powinien zacząć, jakie konkretne badania diagnostyczne powinny zostać wykonane w kierunku rozpoznania przyczyny wtórnego braku wytrysku i takiegoż braku orgazmu?
Do tego czy jesli brak wytrysku był 'od zawsze', to czy istnieje szansa na skuteczne wyleczenie tego zaburzenia u dorosłych mężczyzn? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Mężczyzna który nigdy nie miał orgazmu i wytrysku powinien najpierw zgłosić się do urologa. Brak wytrysku można jeszcze jakoś wytłumaczyć, ale brak orgazmów prawdopodobnie ma przyczyny psychogenne - i tu potrzebny doświadczony psycholog.