Jestem cztery dni po operacji oszczędzającej piersi z usunięciem węzłów chłonnych.Czy plastrowaniem

7 odpowiedzi
Jestem cztery dni po operacji oszczędzającej piersi z usunięciem węzłów chłonnych.Czy plastrowaniem można zapobiec obrzękom ręki ?
Jak tak to od kiedy można zacząć?
Kinesiotaping ma udowodnione naukowo działanie przeciwobrzękowe, uważam, że powinien się świetnie sprawdzić.
Pozdrawiam

Plastrowanie może wspomóc przepływ limfy. Jeśli jednak blizna unieruchamia wiele warstw tkanek włączając w to przebiegające między nimi naczynia to może być to niewystarczające. Proponuję oprócz plastrowania kontakt z terapeutą pracującym z bliznami i opcjonalnie po kursach związanych z dynamiką plynów ciała. Uwolnienie przeszkód i aktywacja przepon ciała jako pomp zasysających jest kluczowa do swobody krążenia płynów.
Dzień dobry,
Kinesotaping stanowi jedynie wsparcie terapii manualnej. Sugeruję udać się do fizjoterapeuty w celu nauki auto drenażu.

Z poważaniem
Wojciech Szreder - REHAB Gdańsk
Dzień dobry. Samo plastrowanie nie będzie wystarczające. W wyniku zabiegu powstają zrosty tkankowe, które należy opracować. Najlepsza forma terapii do tego to terapia manualna. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. W takim wypadku należy podjąć kompleksową terapię przeciwobrzękową. Po operacjach w tak złożonej okolicy należy wprowadzić pełne prowadzenie pacjenta pod kątem kinezyterapeutycznym, terapii manualnej (szczególnie manualnym drenażem limfatycznym), a dopiero na końcu stosować dobór terapii uzupełniających, takich jak taping. Tylko kompleksowe działanie przyniesie pełne i długofalowe efekty. Pozdrawiam serdecznie
Witam. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się kompleksowe podejście przeciwobrzękowe. Odpowiednio wykonany kinesiotaping jak najbardziej może wspomóc proces terapeutyczny :)
Dzień dobry,
przede wszystkim sugerowałabym udać się do fizjoterapeuty, który odpowiednio dobierze terapię i dokładnie objaśni co należy robić. Kinesiotaping można zastosować natomiast jest to tylko element wspomagający. Warto wprowadzić drenaż limfatyczny, ćwiczenia indywidualne czy terapię manualną blizny.
Pozdrawiam,
Weronika Adamowska