Jakie trzeba zrobić badania żeby dobrać dietę i schudnać

6 odpowiedzi
Jakie trzeba zrobić badania żeby dobrać dietę i schudnać
mgr Klaudia Grochal
Dietetyk
Częstochowa
Zakres badań najlepiej dobrać indywidualnie - w zależności od aktualnego stanu zdrowia i ewentualnych dolegliwości (np. zmęczenie, problemy hormonalne czy trawienne).

Jeżeli miałabym napisać zupełną podstawę to warto wykonać:

morfologię
glukozę i insulinę na czczo
lipidogram
TSH

Pozdrawiam mgr Klaudia Grochal
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
mgr Marzena Myślińska
Dietetyk
Siedlce
Dziękuję za fajne pytanie. Ja wśród swoich pacjentów rekomenduję badania APW. Badanie to jest rewolucją dla osób chcących zdrowo i skutecznie schudnąć bo:
Pokazuje rzeczywisty stan minerałów w Twoim ciele
Mierzy to, co faktycznie jest w komórkach
Pozwala na spersonalizowaną suplementację
Wyniki z ostatnich 3 miesięcy (nie tylko chwila obecna)
A do tego indywidualna metaboliczna dieta na 7 dni łącznie z przepisami

Zapraszam do kontaktu. Pomogę. Pozdrawiam.
mgr Ewelina Ozimek
Dietetyk
Chorzów
Dzień dobry,

Ja swoim pacjentom polecam zrobić przede wszystkim
-TSH
-Ft3
-Ft4
-Anty TPO

-cały profil lipidowy

-Glukozę
-Insulinę

-Ferrytynę

To są takie najbardziej podstawowe, ale też jedne z najważniejszych wskaźników :)

Morfologia, mocz, TSH, glukoza, insulina, cholesterol, trójglicerydy, próby wątrobowe
Jest bardzo trudne pytanie, ponieważ zawsze zanim zleca się badania, ważne jest żeby zebrać dokładny wywiad medyczny i żywieniowy. Dopiero na podstawie tych informacji, wiadomo które warto wykonać.
Dzień dobry, aby ocenić ogólny stan zdrowia najlepiej zacząć od podstawowych badań w ramach podstawowej opieki zdrowotnej: morfologia, CRP i/lub OB, lipidogram, TSH, glukoza, ALT, AST, kwas moczowy. Jeśli którykolwiek z parametrów będzie nieprawidłowy, wtedy dochodzą dodatkowe badania np. poziomu żelaza/ferrytyny w przypadku nieprawidłowej morfologii lub dodatkowe badania tarczycy (FT3 i FT4) jeśli TSH jest podwyższone. Jeśli nie występuje duża nadwaga, można rozważyć dodanie odpłatnie, do badań podstawowych, badanie poziomu insuliny aby ocenić czy nie występuje insulinooporność nawet przy prawidłowym poziomie glukozy w górnej granicy normy. W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.