Jakie sa polecane sposoby na pozbycie sie przebarwien po tradziku? Kiedy najlepiej zaczac? Slyszalam

7 odpowiedzi
Jakie sa polecane sposoby na pozbycie sie przebarwien po tradziku? Kiedy najlepiej zaczac? Slyszalam ze laser jest dobrym sposobem ale czy nie spowoduje zwiekszenia ilosci przebarwien? i czy nie moze spowodowac nawrotu tradziku?
Dzięń dobry.
Wybór jest bardzo duży.jako najsłabsze można stosowac kosmetyki z wasami,np effaclar duo z la roche,triacneal z avene ,sebium serum z biodermy.
jeżeli to wszystko jest za delikatne ,nie daje żadnego efektu ,to idziemy dalej ale już w leki .jest skinoren,differin,acnelec,epiduo,acnatac. Jeżeli to jest nadal za delikatne ,to sugestia : zabiegi z kwasami .Pirogronowy,salicylowy,azelainowy i kilka innych. Zawsze oczekiwać łuszcenia skóry ( naskórka ) po w/w cudownych kosmetykach,lekach czy zabiegach.. jeżeli coś używamy 3 ci tydzień i nic się nie łuszczy ,należy szukać wśród mocniejszych preparatów. To samo dotyczy zabiegóe z tzw kwasami ,jeżeli po 2-3 zabiegach nie ma łuszczenia to coś jest nie tak.Idąc do lekarza chcemy ,aby coś się w końcu działo i poprawiało .To nie mogą być zabiegi jak u kosmetyczki ,że 10 zabiegów i nic się nie zmienia.
Lasery ( byle nie tzw pseudo lasery czyli IPL ) zostawiamy na koniec.Są skuteczne ,ale też najdroższe .To nigdy nie będzie 1 zabieg,bez względu na reklamy.
Padło pytanie ,czy te procedury nie zaostrzą trądzika. Moje założenie jest takie ; stosujemy w/w procedury ,albo równocześnie z leczeniem trądzika ,albo już po wyleczeniu choroby.
Z poważaniem dr Piotr Mazur.

Witam,
Myśle ze najlepiej zacząć od peelingów medycznych gdyż po pierwsze cena bardziej przystępna po drugie zabieg mniej inwazyjny. Jednak zarówno laser jak i peeling może pozostawić przebarwienia. Bardzo dobra opcja jest tez Cosmelan . Efekt bardzo spektakularny. Nawrot trądziku bardziej opierałaby o zastosowane uprzednio leczenie czy było wystarczająco efektywne
Pozdrawiam
Celem dobrania wlasciwego sposoby leczenia szkód potrądzikowych zapraszam do gabinetu na badanie. Laser frakcyjny CO2 jest jedną z metod leczenia zmian potrądzikowych.
Sposobów na pozbycie się przebarwień potrądzikowych jest kilka i ich dobór zależy od ich intensywności. Najlepiej aby lekarz dobrał właściwą metodę w trakcie konsultacji. Najprostszą metodą jest zabieg mikrodermabrazji, ale jest on dopuszczalny w przypadku całkowitego wyleczenia trądziku, ponieważ w przeciwnym razie może go nasilić. Doskonałe efekty przynosi też profesjonalna terapia kwasami, medyczne peelingi czy zabiegi laserowe. Rozpoczęcie redukcji przebarwień należy jednak skonsultować z lekarzem dermatologiem aby uniknąć problemu z nawrotem trądziku sprowokowanym zabiegami.
Witam,
do skutecznych metod zaliczam laseroterapię i pilingi.Natomiast podstawa przy tendencji do przebarwień to ochrona przeciwsłoneczna.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
To zależy od rozległości i nasilenia przebarwień.Można je usuwać pilingami np TCA, laserem, a część powinna wchłonąć się sama ( kilka m-cy).Lekarz dobierze odpowiedni sposób postępowania.
Laser frakcyjny jest jedną z metod stosuje się równiez kwasy - leczenie wdrażamy gdy nie ma zmian zapalnych , metody te nie powodują nawrotu wręcz wydluzają czas bez zmian