Jakie są najlepsze ćwiczenia przy jałowej martwicy kości.Gdańsk

6 odpowiedzi
Jakie są najlepsze ćwiczenia przy jałowej martwicy kości.Gdańsk
Witam
Najlepszym rodzajem ćwiczeń są ćwiczenia w odciążeniu czyli np. ćwiczenia w wodzie - krążenia, chodzenie tyłem, pływanie kraulem, ćwiczenia z przyrządami. Kolejną bardzo ważną częścią ćwiczeń są ćwiczenia rozciągające - streching mięśni pośladkowych, tyłu ud i czworogłowego.
Pozdrawiam
Mgr Rafał Duda

Niema żadnych udowodnionycn ćwiczeń ktore zniwelowaly by Pana problem. Proponuje zastosować Hirudoterapie oraz akupunkture dodatko suplementacja kolagenowa z kompleksem Wit.D.
Zapraszam do Szczecina w najbliższą srode
W pierwszej kolejności należy postawić możliwie najdokładniejszą diagnozę czynnościową.
Oznacza to że należy określić:
1. jaka funkcja ?
2. którego segmentu (miednica/ kończyna dolna?)?
3 która faza kontroli motorycznej?
jest najbardziej zaburzona .
To powinno stanowić punkt wyjścia w doborze optymalnej dla Ciebie aktywności.
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne ćwiczenia (czy tez terapia). To określenie najbardziej zaburzonej funkcji powinno implikować wybór sposobu postępowania.
Proponowanie z góry określonego algorytmu postępowania nie daje z reguły długoterminowej satysfakcji Pacjentowi z wyników terapii.
Zgodzę się z Danielem Romanowskim. Nie ma ćwiczeń ani terapii dobrej dla każdego. Przede wszystkim trzeba ocenić stan Pacjenta, jego ogólny stan zdrowia i sprawność oraz dostosować się do aktualnego procesu przebudowy kości. Na pewno mocno generalizując wskazana jest praca normalizująca napięcie/ rozluźniająca na okolicznych tkankach oraz ćwiczenia w odciążeniu. Ale terapia musi być dobrana indywidualnie. Pozdrawiam. Agnieszka Kozińska.
Skuteczna w tym przypadku jest modyfikacja aktywności zgodnie z aktualnymi objawami oraz ich stopniowa progresja, aby zalecić ćwiczenia trzeba Cię najpierw zbadać. Przy dużych problemach bólowych w pierwszym etapie pomocna może okazać się izometria,
pozdrawiam Rybicki Jakub
Przede wszystkim trzeba ocenić funkcjonalne aspekty pracy kończyny i nie tylko jej. Do tego służy konsultacja fizjoterapeutyczna, po której można dobrać odpowiednio dostosowane ćwiczenia oraz terapię manualną.
Zwykle pomocne są ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mięśni uda.