Jakie mogą być konsekwencje odstawienia tabletek antykoncepcyjnych?

1 odpowiedzi
Bardzo proszę o interpretację moich wyników i dolegliwości, z którymi zmagam się już rok. Jestem załamana mam 25 lat, ponad rok temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (Novynette) po 4 latach brania. Od tamtej pory garściami wychodzą mi włosy, strasznie się przetłuszczają, jest mi ciągle zimno, jestem bardzo szczupła, nie mogę przytyć.. pomimo zażywania różnych witamin, wcierek i specjalistycznych szamponów przepisywanych przez dermatologów, nie mogę sobie poradzić z włosami- to mój największy problem, gdyż widzę prześwity na skórze głowy.... Problem na pewno tkwi w hormonach. Robiłam badania tsh 2,56 ; ft 3 - 5,01 , ft4- 13.80 -które według norm podanych na wynikach z laboratorium są w normie. Ponadto w 10 dniu cyklu fsh 1,39 i estradiol 49, 29. Mam zamiar zrobić jeszcze inne badania, ale jakie i w której fazie cyklu? Dodam, ze miesiączki mam regularne co 28 dni. Przepisano mi Cycloprogynovę na uregulowanie hormonów ale czy to cos da? Czy nie pogorszę stanu? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Ewentualne dalsze badania można zlecić tylko po badaniu Pani i zebraniu szczegółowego wywiadu.