jaką terapię powinnam podjąć w związku z moimi doświadczeniami (szukam specjalisty, który się podejm

6 odpowiedzi
jaką terapię powinnam podjąć w związku z moimi doświadczeniami (szukam specjalisty, który się podejmie):
DDA
nerwica
fobie
4 poronienia

chcę spróbować zajść w kolejną ciążę, ale obciążenia są zbyt duże
Dzień dobry, w związku z Pani trudnościami a także niesamowicie ciężkim doświadczeniem aż 4 poronień polecałabym udać się do psychologa lub psychoterapeuty, który ma także wykształcenie w kierunku pracy z traumami. Taki specjalista na pewno pomógłby Pani przepracować problemy z dzieciństwa oraz te związane z niedawnymi wydarzeniami.

Dzień dobry, za Panią bardzo trudne doświadczenia, w których mieści się wiele bólu. Wyobrażam sobie, że tak traumatyczne doświadczenia i związany z nimi lęk, może być ogromnym ciężarem podczas myślenia o kolejnej próbie zajścia w ciążę.
Co do terapii, jest kilka możliwości, które najlepiej byłoby omówić z psychoterapeutą. Jest dostępnych wiele nurtów terapeutycznych, ale kluczowe jest znalezienie osoby, przy której zdobędzie się Pani na wniesienie tego wszystkiego, co w Pani. Psychoterapia może dać Pani możliwość nie tylko przeżycia i domknięcia strat, ale też zaopiekowania lęku i obszarów , związanych z dzieciństwem.
Pozdrawiam serdecznie, życząc wszystkiego, co potrzebne.
Dzień dobry,
Proszę skorzystać z pomocy psychotraumatologa. Specjalista ten będzie w stanie popracować z Panią nad problemami wynikającymi z tych trudnych doświadczeń.
Dzień dobry, Psychotraumatolog jest bardzo dobrą opcją. Proszę jednak zwrócić uwagę na to jak Pani się czuję u specjalisty. Pomocna też bywa praca z wewnętrznym dzieckiem.
Serdecznie Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, zachęcałbym przede wszystkim do skorzystania z pomocy psychologa, będącego również psychoterapeutą.
Życzę wszystkiego dobrego :)
Dzień dobry. Zalecałabym terapię pod okiem uważnego i empatycznego specjalisty. Nie ma znaczenia nurt, chociaż najbezpieczniejszym byłby nurt integratywny. W nurcie tym terapeuta dostosuje do Pani narzędzia terapeutyczne tak, aby pasowały do Pani problemów i osobowości. Jednak to co terapeutyczne w każdej terapii to RELACJA. Dlatego proszę wybrać człowieka, psychologa lub psychoterapeutę, który będzie ciepły, a Pani w kontakcie z nim będzie czuła się zaopiekowana i rozumiana. Jeśli potrzebuje Pani rozmowy i wsparcia, zapraszam na darmową konsultację ze mną. Życzę wszystkiego dobrego!