Jak zapomnieć o danej osobie? Ponad roku temu, w lutym spotkałam się kilka razy z pewnym chłopakiem.

2 odpowiedzi
Jak zapomnieć o danej osobie? Ponad roku temu, w lutym spotkałam się kilka razy z pewnym chłopakiem. Na początku było okej, myślałam, że coś z tego będzie, po jakimś czasie doszło raz do zbliżenia między Nami. Później kontakt się urwał. Po kilku miesiącach spotkaliśmy się znowu, do niczego nie doszło, po prostu przeszliśmy się na spacer, pogadaliśmy. On nalegał na seks, ale dał mi wtedy jasno do zrozumienia, że mu nie zależy na poważniejszej relacji. Wtedy kontakt ponownie się urwał, ja stwierdziłam, że to bez sensu ciągnąć dalej tą relację, bo ja miałam co do niego poważniejsze plany i tylko bym się tym raniła. Ale od ostatniego spotkania praktycznie nie ma dnia, żebym o nim nie myślała, mam wrażenie, jakbym coś do niego czuła i, że to uczucie mi nie przechodzi. Zawsze na ulicy jak widzę samochód jakim on jeździł to się obracam i staram się zobaczyć kto siedzi za kierownicą. Jak przejeżdżam w okolicy jego mieszkania to patrzę czy go gdzieś nie zobaczę, pragnę zaznaczyć, że nikogo nie stalkuje, ani nie śledzę. Z jednej strony chciałabym go zobaczyć, choćby na odległość, a z drugiej strony wiem, że będę się dołować jeszcze bardziej. Jest to męczące, przez to ciężko mi się zbliżyć do kogoś nowego. Już kilku chłopaków odrzuciłam przez tego o którym mowa w poście. Poniekąd utrudnia mi to życie. Proszę tylko o nie sugerowanie, żeby do niego napisać, smsa czy list, bo wiem, że on się nie zmieni, to jest typowy typ samotnika, który myśli tylko o tym, żeby znaleźć sobie kogoś na jedną noc lub do jakiegoś układu. Możecie coś zaproponować w tej sytuacji? Naprawdę mam co w życiu robić, tu praca, tu zajmowanie się domem, gotowanie, mam psa, więc z nim też dużo czasu spędzam, ale mimo wszystko ten chłopak ciągle siedzi mi w głowie. Jak to wyjaśnić? Czy mogłabym zrobić coś sama, aby jakoś się z tym uporać? Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Czytam, że z 1 strony rozumie Pani, że chłopak się nie zmieni, ale z 2 wciąż są myśli na jego temat. Zapytałabym Panią, jak wyglądały inne, wcześniejsze relacje z partnerami, czy było podobnie, czy inaczej. Co jest dla Pani najtrudniejsze w tej sytuacji, czy myśli o partnerze, czy trudność w zbliżeniu się do kogoś nowego?
Pisze Pani, że ma wrażenie, jakby coś do niego czuła, i że to uczucie nie przechodzi. Zachęcam do sprawdzenia, jakie to jest uczucie i danie sobie czasu na przeżycie tego, co obecnie Pani odczuwa.
Pyta też Pani, jak zapomnieć o danej osobie - nie wiem czy będzie to możliwe, ten chłopak jest częścią Pani życia i może Pani o nim pamiętać :)

Wydaje się, że sama Pani jest zdziwiona tym, że mimo krótkiego kontaktu ta znajomość wywołała w Pani tak silne uczucia. Że pozostaje Pani cały czas blisko niego (myślami a nawet fizycznie gdzieś w pobliżu) i cały czas powtarza się bolesne doświadczenie jego bliskości, ale jednak nieobecności. Mówi Pani o ranieniu siebie - i faktycznie trochę tak to wygląda, że jest pani bardzo zraniona, ale jednocześnie coś niejasnego przyciąga Panią do tego, co tak bardzo rani. Trudno powiedzieć coś więcej bez spotkania, rozumiem, że bardzo bolesna jest dla Pani myśl nie-widzenia go czy odłączenia się od niego. Może warto by się zastanowić nad tym - co takiego Panią w tym wszystkim przyciąga?