Jak szybciej schudnąć? Mam 20 lat. 158 cm wzrostu i ważę 65 kg czyli mam nadwage. Zaczęłam się odchu

2 odpowiedzi
Jak szybciej schudnąć? Mam 20 lat. 158 cm wzrostu i ważę 65 kg czyli mam nadwage. Zaczęłam się odchudzać i chudne tylko 0,5 kg na tydzień. Z tego co wiem na zdrowej diecie człowiek powinien chudnąć od 0,5 kg do 1 kg na tydzień. Jednak myślałam że osoby z nadwagą chudną szybciej.
Dzień dobry, tempo chudnięcia zależy w dużej mierze od deficytu kalorycznego. Nie zachęcam do "szybszego" chudnięcia, ponieważ może się to negatywnie odbić na całym organizmie. Podczas odchudzania warto obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i początkowo redukować ilość spożywanych kalorii, jednak nie chodzi tutaj o diety typu 1000/1200 kcal, ponieważ są one niewskazane dla dorosłej osoby. Odchudzanie to proces, na który potrzeba czasu, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i nie dążyć do jak najszybszej utraty wagi kosztem swojego zdrowia. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
Regularna utrata masy ciała o 0,5 kg tygodniowo podczas odchudzania nie jest wcale słabym wynikiem. Takie odchudzanie pozwoli na trwałe efekty i uchroni przed efektem jo-jo jaki może się pojawić przy stosowaniu bardziej restrykcyjnych diet. Można oczywiście sprawdzić czy kaloryczność diety którą Pani stosuje jest dobrana odpowiednio do Pani zapotrzebowania, ale myślę, że szybsze chudniecie w Pani przypadku nie jest wskazane. Trzymam kciuki za dalsze sukcesu i życzę wytrwałości. Pozdrawiam