Jak skutecznie schudnąć po 40-stce?

8 odpowiedzi
Dzień dobry, mam pytanko. Jak mam się odchudzać, jeżeli mam 80 kg 44 lat. Próbowałam się odchudzać na różne sposoby. Czy istnieją tanie, bądź darmowe sposoby na odchudzanie?
Witam.
Najtańszym i trwałym sposobem na odchudzanie będzie dieta ubogoenergetyczna ułożona przez dietetyka oraz zmiana Pani nawyków żywieniowych. Może Pani zawsze poprosić o ułożenie diety bazującej na tanich produktach spożywczych. Wszystkie diety "cud" dają efekty "na chwilę" i nigdy nie będzie Pani w pełni zadowolona. Musi się Pani liczyć z kosztem wizyt i jadłospisów, ale po 2 tygodniach pracy nad samą sobą będzie Pani w stanie sama ułożyć "prawie idealny" jadłospis dostosowany do Pani potrzeb.
Profesjonalny dietetyk zrobi wszystko, aby spełnić Pani oczekiwania.

Pozdrawiam serdecznie,
Martyna Uchnast

Dzień dobry, nie ma darmowych sposobów, albo ja ich nie znam. Są koszty chociażby zakupu produktów do przygotowania potraw. Wiek nie jest przeszkodą. Jeżeli poprzednie próby zredukowania masy ciała nie przyniosły efektu tzn. że gdzieś był popełniany błąd. Być może brak odpowiedniej motywacji, nieprawidłowo ustalona dieta, lub jakaś choroba która uniemożliwiła sukces. Na samym początku warto przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym, wypisać je i zacząć jeden po drugim modyfikować
Najtaniej będzie odchudzić się po prostu…trwale! Raz na zawsze. Tak do tego trzeba podejść, a trwale można odchudzić się tylko stosując racjonalną dietę niskoenergetyczną. Mimo, iż wizyta u dietetyka kosztuje warto z niej skorzystać, bo pieniądze na to przeznaczone są daleko idącą oszczędnością – oszczędnością na lekach, które musiałaby Pani kupić lecząc się z chorób dietozaleznych.
Oczywiście każdy profesjonalny dietetyk uwzględni, że prosi Pani to, by dieta była „tania”, a mam tu na myśli możliwie niski koszt produktów spożywczych.
Barbara Dąbrowska-Górska
Dzień dobry, przede wszystkim warto do odchudzania podchodzić mądrze, unikać wszelkich cudownych diet, które obiecują szybkie i spektakularne efekty. Chudnie się szybko, ale i szybko wraca się do wyjściowej lub nawet wyższej masy ciała. Poza tym zbyt restrykcyjną dietą można zaszkodzić zdrowiu. Zawsze warto myśleć długofalowo. Najtańszym i najskuteczniejszym sposobem jest zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze małymi krokami. Na przykład, jeśli dotąd nie jadała Pani śniadań, można zacząć od ich regularnego spożywania. Kiedy ten nawyk będzie już normą, można przejść do kolejnego, itd. Innym sposobem jest skorzystanie z pomocy dietetyka. Profesjonalna pomoc zapewnia wsparcie oraz zdrowe i efektywne tempo chudnięcia. Zazwyczaj formę i koszty współpracy można dobrać indywidualnie dla danej osoby. Pozdrawiam.
Witam, odchudzanie to z zmiana nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. A zdrowe odżywianie wcale nie musi dużo kosztować.
Sugeruję wizytę: - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam :-), przede wszystkim należałoby zacząć od tego, że każdy z nas jest inny i nie ma uniwersalnego sposobu redukcji masy ciała dla każdego. To trochę jak z odciskiem palca - przebieg linii papilarnych może być podobny, ale minimalne różnice grają tu kluczowe znaczenie. Punktem wyjścia do skutecznej redukcji masy ciała jest przygotowanie kilkudniowych zapisek tego, co się jada i pija, wyników badań i odpowiedzi na pytanie - jak do tej pory wyglądały próby redukcji kilogramów, oraz czego oczekuję teraz, ile mam czasu, czy lubię gotować itp. Zebranie tych informacji to świetny początek do tego, aby udać się do dietetyka. I sama wizyta faktycznie nie będzie darmowa, ale zdecydowanie zalecenia i ich wdrożenie nie powinny nadszarpnąć budżetu domowego, a co więcej być może zmiana diety pomoże zaoszczędzić :-). Pozdrawiam serdecznie!
Zmiana nawyków żywieniowych na prawidłowe + aktywność fizyczna to jedyne skuteczne i trwałe metody osiągnięcia idealnej masy ciała. Przypadkowe diety często zamiast przynieść oczekiwany efekt spowalniają metabolizm i powodują, że utrata masy ciała staje się trudniejsza.
Pozdrawiam!
Witam serdecznie
Niestety podała Pani zbyt mało informacji o sobie, aby coś doradzić. Aby skutecznie schudnąć potrzebny jest wywiad żywieniowy i medyczny odnośnie chorób towarzyszących. Zbilansowana dieta wcale nie musi być droga i wymyślna. Polecam skorzystać chociażby z jednorazowej wizyty u dietetyka. Jeżeli podejmowała Pani wiele prób odchudzania metabolizm może być zwolniony. Proszę również pamiętać, że podczas wizyt u dietetyka nie tylko układana jest dieta, ale pracujemy także nad motywacją, co jest kluczowym elementem procesu odchudzania.
Pozdrawiam, dietetyk Kamila Dyndor