Jak schudnąć? Najlepiej zdrowo i na długo. Nie będę już stosować głodówek bo to nie ma sensu i tak z

2 odpowiedzi
Jak schudnąć? Najlepiej zdrowo i na długo. Nie będę już stosować głodówek bo to nie ma sensu i tak zawsze potem wracam do swojej wagi. Mam 18 lat. Ważę jak dla mnie za dużo. Chciałbym ważyć 40 coś a przy wzroście 158 cm wzrostu ważę 61 kg.
Niestety ale nie jest to takie proste. Tzn jest proste, ale nie na tyle, aby odpowiedzieć w kilku zdaniach na portalu internetowym. Musiałbym mieć więcej informacji o Panu, aby żadnym zaleceniem nie zaszkodzić w przypadku jeśli występowałyby jakieś schorzenia. Oczywiście jeśli chce się schudnąć trzeba utrzymywać żywienie w deficycie energetycznym, czyli trzeba jeść mniej niż potrzebujemy. Ale należy zaznaczyć, że deficyt powinien wynosić od trzystu do pięciuset kcal, więc głodówki mogą jedynie zaszkodzić a nie pomóc. Czym wolniej się chudnie tym lepiej. Normą jest pół do dwóch kg na tydzień w zależności od wyjściowej masy ciała. Natomiast przy wzroście 158 cm masa 61 kg to wcale nie jest za dużo. Natomiast 40 coś przy tym wzroście wydaje mi się znacznie za mało. Może kwestia po prostu rekompozycji składu ciała, tzn zbudowaniu trochę tkanki mięśniowej, a spaleniu tłuszczu. Musimy pamiętać, że to ile chcemy ważyć, nie zawsze znaczy, że tylko jest zdrowo. A zdrowie jest najważniejsze. Pozdrawiam.

Bardzo ważne jest dobre samopoczucie, jednak waga 40 kg, przy takim wzroście będzie zdecydowanie zbyt mała. Należy przeprowadzić analizę składu ciała oraz badania antropometryczne, a następnie wyznaczyć cel pracy nad swoim ciałem. Czasami wystarczy zbudować trochę masy mięśniowej i zredukować tkankę tłuszczową aby osiągnąć wymarzony efekty.
Pozdrawiam,