Jak powiedzieć mamie, że podejrzewam u siebie depresje

2 odpowiedzi
Jak powiedzieć mamie, że podejrzewam u siebie depresje
Dzień dobry. Jeśli podejrzewasz u siebie depresję porozmawianie o tym z rodzicami może być dobrym pomysłem, bo jest szansa, że uzyskasz wsparcie. Zazwyczaj mamy dobrze reagują na prośbę ich dziecka o pomoc. Możesz powiedzieć mamie, że chciałabyś o czymś z nią porozmawiać i zapytać, kiedy będzie na to dobry moment. Przygotujcie sobie przestrzeń do takiej rozmowy, żeby nie było to w biegu pomiędzy innymi sprawami. Możesz powiedzieć mamie, że się martwisz swoim samopoczuciem, że chyba potrzebujesz jej pomocy, ze podejrzewasz, że to może być depresja. Najlepiej w takich sytuacjach działa szczerość. Zapytaj ją, co według niej można w tej sytuacji zrobić. Możesz poprosić o umówienie wizyty u psychologa. Możesz podzielić się z nią tym, co czytałaś na ten temat w internecie i co sprawiło, że zaczęłaś podejrzewać u siebie depresję. Życzę Ci powodzenia, dobrze, że chcesz szukać wsparcia, z takimi sprawami jest bardzo trudno poradzić sobie samemu!

Witaj! To bardzo dobra myśl, żeby podzielić się z bliskimi tym, co aktualnie przeżywasz. Bardzo ważne jest to, że myślisz o tym, co możesz zrobić, żeby sobie pomóc. Spadek nastroju jest stanem dyskomfortowym i obniżającym codzienne funkcjonowanie. Ale dobra informacja jest taka, że można podjąć się pracy na dnim w trakcie rozmowy z psychoterapeutą, który podpowie, jakie będą kolejne kroki, żeby czuć się lepiej. Myślę, że warto powiedzieć o tym rodzicom szczerze i naturalnie. Najlepiej znaleźć spokojną przestrzeń w ciągu dnia, której nic nie będzie zakłócać. Warto wspomnieć, że każdy z nas przeżywa różne zmiany nastroju, u części osób ten stan się pogłębia, tak, jak to może mieć miejsce u Ciebie. Powiedz także, że chciałbyś ten stan zmienić, dlatego też o tym mówisz. Zazwyczaj rodzice reagują pozytywnie i starają się udzielić wsparcia lub znaleźć pomoc profesjonalną. Warto, aby poprosić ich także o możliwość rozmowy z psychoterapeutą lub psychologiem. Pozdrowienia!