Jak poradzić sobie z toksyczną teściową?

2 odpowiedzi
Wiem, że każdy ma problemy rodzinne i na pewno nie jestem sama, jednak już naprawdę czuję, że nie dam rady. Otóż, od kilku lat moja rodzina jest praktycznie fikcją. Mieszkamy z teściową, która do wszystkiego się wtrąca. Mąż jest jej ślepo posłuszny. Nie daje sobie nawet wytłumaczyć, że ja i dzieci nie możemy tak dłużej żyć. Niestety, nie stać Nas na własne mieszkanie. Co mogę robić, żeby uratować nasze małżeństwo?
Na pewno ma Pani rację, że każdy kto ma rodzinę, może mieć z tego powodu nie tylko przyjemności, jednak nie każdy wybiera mieszkanie z własną teściową. To musi być szczególnie uciążliwe, zwłaszcza, że mąż w sytuacjach krytycznych nie daje Pani wsparcia i zdaje się być bliżej własnej mamy niż żony i dzieci??? Albo Pani poważnie porozmawia z mężem, postawi jakieś swoje warunki i wypracuje kompromis, a wtedy łatwiej będzie wspólnie postawić mamie granice (a to jest możliwe!) albo zostanie Pani z tym dylematem sama i będzie zmuszona zgodzić się na warunki męża (czytaj = teściowej). Mąż widać nie radzi sobie z własną mamą i prawdopodobnie ma poczucie winy oraz wdzięczności i odpowiedzialności za nią....A jeśliby podążać za Pani wypowiedzią, to czy fakt, że Was nie stać Was na własne mieszkanie i mieszkacie u teściowej, jest równoznaczny z tym, że musicie dostosować się do jej warunków? Zapraszam na mediację!
Sugeruję wizytę: - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam serdecznie i na wstępie gratuluję Pani zrobienie pierwszego kroku w stronę"zadbania o siebie". To, że widzi Pani problem w relacjach rodzinnych i szuka Pani pomocy u specjalistów jest początkiem sukcesu. Ciężko mi udzielać rady nie rozmawiając bezpośrednio z Panią-z tego co Pani napisała sytuacja rzeczywiście jest dla Pani męcząca i wyszła już poza ramy tzw. "tymczasowych domowych problemów". Co można zrobić? Można udać się na terapię dla par ( z mężem) jeśli wyrazi on zgodę i chęć na współpracę, lub też spróbować popracować z pomocą specjalisty nad własnymi zasobami, problemami,omówić nurtujące problemy w szerszym kontekście na terapii indywidualnej. Jakkolwiek Pani postąpi, życzę sił i pomyślnego obrotu sytuacji. Pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.