mgr

Katarzyna Regent-Nguyen

Psycholog, Psychoterapeuta, Diagnostyk

Proszę odwoływanie wizyt minimum na 1 dzień przed terminem konsultacji. Proszę o punktualne przybycie. Osoby umawiające się na pierwszą wizytę proszone są o wybór terminu we środy bądź… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam. Od zawsze borykałam się z niską samooceną, jednak od pewnego czasu do tego,ze nie jestem w stanie uwierzyć w własne możliwości, zawsze coś jest nie tak, doszło od pewnego czasu ( około pół roku temu ) wahanie nastroju. Stałam się bardzo płaczliwa, nie mogę słuchać jak ktoś z moich bliskich mówi… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Katarzyna Regent-Nguyen

  Witam, wizyta u psychologa i właściwe rozpoznanie a potem odpowiednio zaplanowana wspólna praca to najlepszy sposób, aby sobie pomóc. Zapraszam serdecznie KRN

 • Pytanie dotyczące borderline

  Witam. Zaczełam ostatnio studia i czuje ze sobie z tym nie radze. Nie mam na nic ochoty, nie chce mi sie wychodzic z domu. Cały czas mam tzw "doła". Ta sytuacja utrzymuje sie od poczatku studiów i jest coraz gorzej. Jak pomysle ze musze isc na zajecia, mam ochote sie rozplakac. Nie mam pojecia… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Katarzyna Regent-Nguyen

  Witam serdecznie, oczywiście warto udać się do specjalisty, który Panią zgodnie z zasadami terapii poprowadzi. Zwłaszcza że jesień raczej nie pomaga nam w takich stanach :) Zapraszam

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Proszę odwoływanie wizyt minimum na 1 dzień przed terminem konsultacji. Proszę o punktualne przybycie. Osoby umawiające się na pierwszą wizytę proszone są o wybór terminu we środy bądź piątki - pierwsze spotkanie powinno odbyć się w Mokotowskim Centrum Medycznym. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest odbycie pierwszej wizyty w moim prywatnym gabinecie, po uzgodnieniu tego ze mną.
  W Gabinecie Opieki Psychologicznej Parasolka (w poniedziałki, wtorki i czwartki) oraz w Mokotowskim Centrum Medycznym - Szpital Św. Elżbiety, Stary Mokotów (we środy, piątki i soboty) udzielam pomocy, opieki i konsultacji osobom dorosłym i młodzieży znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, z zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi, nerwicowymi, parom w kryzysie, osobom cierpiącym z powodu obniżonego nastroju, poczucia izolacji społecznej, niskiej samooceny, zaburzeń osobowości, złości i frustracji, współuzależnionym i DDA. Sprawuję opiekę psychologiczną nad całymi rodzinami.
  Unikatowe grupy klientów którym oferuję unikatową formę opieki i pomocy to Dzieci niekochających matek, ale i ojców, z którymi pracujemy nad samooceną, asertywnością, znalezieniem źródeł radości...
  Druga taka wyjątkowa grupa moich klientów, którymi na co dzień się zajmuję to 19+, zagubieni, w różnych fazach rozwojowych, cierpiący na różnego rodzaju fobie i nerwice, mający problemy z zaplanowaniem przyszłości w szerokim tego słowa znaczeniu.
  Trzecia grupa klientów, którym nie każdy potrafi pomóc, to pary posiadające dzieci, ale chcące się rozstać bądź jeden z rodziców chce odejść. Pracujemy nad tym, aby wszyscy członkowie rodziny, a zwłaszcza dzieci, ucierpieli na tym jak najmniej.
  Prowadzę klientów w nurcie Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Terapii Schematów, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Dodatkowo korzystam z różnych narzędzi i metod pracy stosowanych w innych podejściach, dopasowując je do indywidualnych potrzeb klienta.
  Moich klientów charakteryzuje to, że od początku naszej współpracy przestają czuć się osamotnieni, wiedzą, że są objęci opieką psychologiczną w sposób kompleksowy, optymalnie dobrany do ich potrzeb. Mogą do mnie dzwonić o każdej porze, poza regularnymi spotkaniami zawsze mogą liczyć na moją doraźną pomoc. Pracuję też z klientami online (np. Skype) i e-mailowo. W sytuacjach kryzysowych oferuję wizyty domowe.

  Prowadzę terapie grupowe, w tym grupy terapeutyczne skierowane do konkretnych osób, m. in. dla biznesu, osób samotnych, osób cierpiących na depresję sezonową.

  Ukończyłam Uniwersytet SWPS w Warszawie na kierunku Psychologia Kliniczna (specjalizacja – terapia uzależnień), Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, oraz podyplomowe studia z zakresu Zarządzania zasobami ludzkimi.

  Staże i praktyki odbyłam m. in. w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego WIM na Oddziale Dziennym, w grupie zamkniętej oraz w Poradni Psychologiczno – Psychiatrycznej Vertimed, Na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Bródnowskiego a obecnie doświadczenie zawodowe zdobywam w Poradni Zdrowia psychicznego Szpitala Świętej Elżbiety oraz w moim prywatnym Gabinecie Opieki Psychologicznej Parasolka. W grudniu 2015 ukończyłam pierwszy stopień Studium Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach na Uniwersytecie SWPS, wiosną 2016 stopień drugi tej Terapii.

  Systematycznie pogłębiam własne umiejętności podwyższając swoje kwalifikacje. Pracuję zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa i Psychoterapeuty.

  Porad udzielam w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz z tłumaczeniem na język wietnamski.

  Współpracuję z uznanymi psychologami i psychiatrami. W przypadku zaistnienia takiej potrzeby towarzyszę klientowi w umawianiu badań i konsultacji u innych specjalistów, w tym w doborze jak najlepszej farmakoterapii w jak najkrótszym czasie.

  Proszę o odwoływanie wizyt minimum na 1 dzień przed terminem konsultacji. Proszę o punktualne przybycie.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia kliniczna
 • Psychologia Sportu

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet SWPS, Warszawa
 • Szkoła Główna Handlowa, Warszawa
 • Studium Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I i II stopień na Uniwersytecie SWPS
 • Roczne Studium Terapii Poznawczo - Behawioralnej
więcej

Publikacje

 • .

Nagrody i wyróżnienia

 • .

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • wietnamski

Staże

 • KLINIKA PSYCHIATRII I STRESU BOJOWEGO, WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY (Warszawa, 2014)
 • Poradnia zdrowia Psychicznego, VERTIMED (Warszawa, 2014)
 • Szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach 1 stopień 2015
 • Szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach 2 stopień 2016
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
23 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Gabinet Opieki Psychologicznej Parasolka (poniedziałki, wtorki, czwartki, weekendy)

  Przede wszystkim olbrzymie podziękowania dla Pani Katarzyny.
  Borykałem się od wielu lat z przygnębieniem i kompleksami, które doprowadziły mnie do depresji. Nerwowych reakcji na życiowe niepowodzenia oraz w stosunku do bliskich.
  Po rocznej terapii jestem innym człowiekiem.
  Nie tylko depresja została pokonana ale wzrosła moja pewność siebie, otwartość na ludzi i chęć do budowania szczęśliwego życia. Mimo rozpadu małżeństwa i braku stabilności finansowej jestem pełen optymizmu i chęci do stworzenia sobie szczęśliwego miejsca na tym świecie.
  Polecam wszystkim, niezależnie od wieku i samopoczucia wizyty u psychologa, tak jak u lekarza pierwszego kontaktu. Raz na jakiś czas, profilaktycznie. To naprawdę działa ! Pomaga w każdym zakresie. W pracy, kontaktach rodzinnych i znajomościach.
  (a jestem z tych facetów co to się bronili rękami i nogami przed psychologiem czy psychiatrą).
  Ważne jest aby psychiatra był zaangażowany i doświadczony a na pewno Pani Kasia taka jest. Polecam z całego serca.
  Jeszcze raz dziękuję Pani Kasiu za niesioną pomoc dla mnie i moich rodziców.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Opieki Psychologicznej Parasolka (poniedziałki, wtorki, czwartki, weekendy)Usługa: wstępna diagnostyka zaburzeń

  Po pierwszej wizycie pani Kasia wzbudzila moje zaufanie. Interesuje sie troche psychologia, widze, ze pani Kasia ma ogromna wiedze, rowniez jesli chodzi o sprawy medyczne jak i o tz. nowinki psychologiczne. Moja sprawa jest troche nietypowa, przeczesujac rozne strony internetowe nie spotkalam sie z takim przypadkiem jak moj a pani Kasia trafila w 10 jesli chodzi o przyczyny mojego zachowania. Bede kontynuowala terapie, pewnie po czasie napisze wiecej. Poki co polecam osobom, ktore maja obawy z pojsciem do psychologa, nie bylam ani zle oceniana ani nie czulam sie zazenowana. Sytuacja w gabinecie daje poczucie zaufania i wsparcia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Opieki Psychologicznej Parasolka (poniedziałki, wtorki, czwartki, weekendy)Usługa: konsultacje psychologiczne

  Do Pani Kasi trafiłam rok temu po długich poszukiwaniach. Z wykształcenia sama jestem psychologiem, jednak pracuję w zawodzie pokrewnym. Po kilku rozpoczętych terapiach związanych z moimi lękami, obniżonym nastrojem, natrętnymi myślami, też wypaleniem zawodowym, kiedy już straciłam nadzieję na profesjonalną pomoc, a jako psycholog mogę to obiektywnie ocenić, psychiatra mi polecił Panią Kasię.
  Nie będę zdradzała jej metod pracy, bo jest to jej know - how i są rzeczywiście unikatowe, natomiast co mogę stwierdzić to to, że potrafi zintegrować różne podejścia w bardzo sprawny zrozumiały dla mnie sposób, że jest "żywa" a jednocześnie bardzo skoncentrowana na swojej pracy, oraz że przestrzega bezwzględnie zasad etyki pracy psychologa. Ja nareszcie poczułam, czym może być prawdziwa jakość w pracy psychologa, nie wspominając o wiedzy klinicznej Pani Kasi, daleko przewyższającej tę innych znanych mi psychologów. Jest to osoba bardzo dobra, empatyczna, z poczuciem humoru, uważna a jednocześnie ma się wrażenie, że jest się dla niej bardzo ważnym i że będzie walczyła o mnie wszelkimi możliwymi sposobami, aby moje życie stało się bardziej satysfakcjonujące. Nigdy bym nie podejrzewała, że mogę poczynić takie postępy, jak to ma miejsce w pracy z Panią Kasią. Bardzo dziękuję i mam nadzieję na dalszą współpracę.
  Klaudia

 • I
  Lokalizacja: Gabinet Opieki Psychologicznej Parasolka (poniedziałki, wtorki, czwartki, weekendy)Usługa: psychoterapia indywidualna

  Trafiłam do Pani Katarzyny zmagając się z depresją i mając bardzo skomplikowaną sytuacją zawodową i rodzinną. Uczestniczyłam w kilku terapiach grupowych i indywidualnych, z perspektywy czasu uważam, że to był stracony czas.
  Pierwsze spotkanie z Panią Katarzyną odbyło się na początku 2016 roku i trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Zdaję sobie sprawę, że przede mną wiele pracy, ale wiem, że idę do przodu.
  Pani Kasia jest przygotowana na każde nasze spotkanie, pamięta dokładnie wszystkie poruszane przez nas tematy. Wiem, że czas na terapii jest poświęcany dla mnie w 100%.
  Takiego terapeuty wcześniej nie spotkałam.
  Pani Katarzyna to według mnie zjawiskowa osoba, ciepła, odpowiedzialna, o wielkiej kulturze osobistej i najwyższych standardach zawodowych.
  Polecam wszystkim którzy potrzebują pomocy fachowca i dobrego człowieka.

 • K

  Pani Kasia to cudowny specjalista oraz wspaniały człowiek. Ma niesamowite podejście do ludzi,poczucie humoru i bardzo szybko nawiązuje kontakt z pacjentem. Podczas spotkań panuje bardzo luźna atmosfera dzięki której nie wstydzę się rozmawiać o ważnych dla mnie sprawach. Polecam każdemu takiego specjalistę jakim jest Pani Kasia.

  R

  mgr Katarzyna Regent-Nguyen2017-03-07

  :-) :-) :-)

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Opieki Psychologicznej Parasolka (poniedziałki, wtorki, czwartki, weekendy)Usługa: konsultacje psychologiczne

  Z powodu różnych stanów, trudności życiowych zaczęłam szukać psychologa. Powoli okazało się, że kilku moich znajomych ze studiów, dwie osoby z pracy korzystały z powodzeniem bądź regularnie korzystają z pomocy Pani Kasi. Postanowiłam się do niej zgłosić i jestem naprawdę bardzo zadowolona, że jestem pod jej opieką. Po prostu podniosła się jakość mojego życia, odzyskałam poczucie bezpieczeństwa, podniosła się moja samoocena i powoli przestaję się bać brać od życia tego, czego chcę. Dziękuję z całego serca.

 • Profesjonalne podejście do do pacjenta, wyrozumiałość i chęć pomocy. Miła atmosfera dobra porada..

  mgr Katarzyna Regent-Nguyen2017-01-20

  Bardzo dziękuję za Pana opinię. Spotkanie z osobą z Pana klasą i kulturą było dla mnie wielką przyjemnością.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Kasia bardzo stara się zrozumieć każdy szczegół problemu. Na kolejnych wizytach dokładnie pamięta o czym rozmawiałyśmy wcześniej. Daje z siebie wszystko, aby pomóc w kwestii z którą się zgłosiłam. Po każdej wizycie mam określony cel i motywację do dalszego działania.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po doświadczeniach z różnymi psychologami, dopiero teraz czuję, że jestem pod opieką lekarza, który stara się mi pomóc. Pani Kasia od pierwszego spotkania zajęła się mną w sposób bardzo opiekuńczy i zarazem molto profesjonalny. Kompetencja, przygotowanie merytoryczne, otwartość oraz wrażliwość i chęć pomocy pani Kasi sprawia, że wizyty przynoszą oczekiwany skutek i prowadzą do rozwiązania problemów mimo że przed nami jeszcze zapewne długa droga.... Dziękuję za spokój i poczucie bezpieczeństwa, za umocnienie w przekonaniu że kiedyś będzie dobrze.