Proszę odwoływanie wizyt minimum na 1 dzień przed terminem konsultacji. Proszę o punktualne przybycie. Osoby umawiające się na pierwszą wizytę proszone są o wybór terminu we środy ... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Moje dziecko trafiło do poprawczaka czy zawiniłam?

  Moje dziecko od kilku miesięcy przebywa w poprawczaku. Zaczęło się od małych bójek w szkole i problemów w nauce, a skończyło na spowodowaniu poważnego uszczerbku na zdrowiu jego byłej dziewczynie. Jestem zrozpaczona. Nigdy nie sądziłam, że mój syn będzie zdolny do takich okropnych rzeczy. Nie wiem też… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Katarzyna Regent-Nguyen

  Witam, myślę, ze się Pani tyle nacierpiała, że nie ma sensu szukać w sobie winy. Lepiej raczej skupić się na przyszłości, przede wszystkim zadbać o siebie. Cóż, serce matki bywa zaślepione miłością do… Więcej

 • Jak zachować spokój w trudnych chwilach?

  Chciałbym się dowiedzieć jak mam zachować spokój w trudnych chwilach. Od pewnego czasu związek z moją dziewczyną przechodzi dosyć poważny kryzys. Gdy się kłócimy, nie mogę nigdy zachować spokoju. Raz podczas kłótni prawie podniosłem na nią rękę. Nie chcę, by do tego doszło, więc muszę się jak najszybciej… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Katarzyna Regent-Nguyen

  Witam serdecznie, wydaje się, że w pierwszej kolejności należałoby zająć się tematem kryzysu w Państwa związku, odbyć konsultacje z psychologiem, aby sprawdzić, jakie są możliwe rozwiązania dla tej trudnej… Więcej

Zobacz wszystkie (92) odpowiedzi

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Proszę odwoływanie wizyt minimum na 1 dzień przed terminem konsultacji. Proszę o punktualne przybycie. Osoby umawiające się na pierwszą wizytę proszone są o wybór terminu we środy bądź piątki - pierwsze spotkanie powinno odbyć się w Mokotowskim Centrum Medycznym. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest odbycie pierwszej wizyty w moim prywatnym gabinecie, po uzgodnieniu tego ze mną.
  W Gabinecie Opieki Psychologicznej Parasolka (w poniedziałki, wtorki i czwartki) oraz w Mokotowskim Centrum Medycznym - Szpital Św. Elżbiety, Stary Mokotów (we środy, piątki i soboty) udzielam pomocy, opieki i konsultacji osobom dorosłym i młodzieży znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, z zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi, nerwicowymi, psychosomatycznymi, parom w kryzysie, osobom cierpiącym z powodu obniżonego nastroju, poczucia izolacji społecznej, niskiej samooceny, zaburzeń osobowości, złości i frustracji, współuzależnionym i DDA. Sprawuję opiekę psychologiczną nad całymi rodzinami.
  Prowadzę klientów w nurcie Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Terapii Schematów, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Dodatkowo korzystam z różnych narzędzi i metod pracy stosowanych w innych podejściach, dopasowując je do indywidualnych potrzeb klienta.
  Moich klientów charakteryzuje to, że od początku naszej współpracy przestają czuć się osamotnieni, wiedzą, że są objęci opieką psychologiczną w sposób kompleksowy, optymalnie dobrany do ich potrzeb. Mogą do mnie dzwonić o każdej porze, poza regularnymi spotkaniami zawsze mogą liczyć na moją doraźną pomoc. Pracuję też z klientami online (np. Skype) i e-mailowo. W sytuacjach kryzysowych oferuję wizyty domowe.

  Prowadzę terapie grupowe, w tym grupy terapeutyczne skierowane do konkretnych osób, m. in. dla biznesu, osób samotnych, osób cierpiących na depresję sezonową.

  Ukończyłam Uniwersytet SWPS w Warszawie na kierunku Psychologia Kliniczna (specjalizacja – terapia uzależnień), Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, oraz podyplomowe studia z zakresu Zarządzania zasobami ludzkimi.

  Staże i praktyki odbyłam m. in. w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego WIM na Oddziale Dziennym, w grupie zamkniętej oraz w Poradni Psychologiczno – Psychiatrycznej Vertimed, obecnie doświadczenie zawodowe zdobywam w Poradni Psychologicznej Szpitala Świętej Elżbiety oraz w moim prywatnym Gabinecie Opieki Psychologicznej Parasolka. W grudniu 2015 ukończyłam I-szy stopień Studium Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach na Uniwersytecie SWPS.

  Systematycznie pogłębiam własne umiejętności podwyższając swoje kwalifikacje. Pracuję zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa i Psychoterapeuty.

  Porad udzielam w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz z tłumaczeniem na język wietnamski.

  Współpracuję z uznanymi psychologami i psychiatrami. W przypadku zaistnienia takiej potrzeby towarzyszę klientowi w umawianiu badań i konsultacji u innych specjalistów, w tym w doborze jak najlepszej farmakoterapii.

  Proszę o odwoływanie wizyt minimum na 1 dzień przed terminem konsultacji. Proszę o punktualne przybycie.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia Sportu

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet SWPS, Warszawa
 • Szkoła Główna Handlowa, Warszawa

Publikacje

 • .

Nagrody i wyróżnienia

 • .

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • wietnamski

Staże

 • KLINIKA PSYCHIATRII I STRESU BOJOWEGO, WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY (Warszawa, 2014)
 • Poradnia zdrowia Psychicznego, VERTIMED (Warszawa, 2014)
 • Szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach 1 stopień 2015
 • Szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach 2 stopień 2016
więcej

Ocena pacjentów:

18 opinii

 • Profesjonalne podejście do do pacjenta, wyrozumiałość i chęć pomocy. Miła atmosfera dobra porada..

  Katarzyna Regent-Nguyen2017-01-20

  Bardzo dziękuję za Pana opinię. Spotkanie z osobą z Pana klasą i kulturą było dla mnie wielką przyjemnością.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Kasia bardzo stara się zrozumieć każdy szczegół problemu. Na kolejnych wizytach dokładnie pamięta o czym rozmawiałyśmy wcześniej. Daje z siebie wszystko, aby pomóc w kwestii z którą się zgłosiłam. Po każdej wizycie mam określony cel i motywację do dalszego działania.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po doświadczeniach z różnymi psychologami, dopiero teraz czuję, że jestem pod opieką lekarza, który stara się mi pomóc. Pani Kasia od pierwszego spotkania zajęła się mną w sposób bardzo opiekuńczy i zarazem molto profesjonalny. Kompetencja, przygotowanie merytoryczne, otwartość oraz wrażliwość i chęć pomocy pani Kasi sprawia, że wizyty przynoszą oczekiwany skutek i prowadzą do rozwiązania problemów mimo że przed nami jeszcze zapewne długa droga.... Dziękuję za spokój i poczucie bezpieczeństwa, za umocnienie w przekonaniu że kiedyś będzie dobrze.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Do Pani Kasi trafiłam w marcu 2016 roku sceptycznie nastawiona mimo pozytywnych opinii, które tutaj przeczytałam. Bałam się diagnozy, że lekarz po prostu przepisze mi leki i będę już musiała je brać całe życie, bo nigdy nie będę w stanie bez nich już żyć normalnie. W mojej rodzinie zdrowie psychiczne zaczęło się sypać, więc zdecydowałam się jednak na wizytę, by sprawdzić czy wszystko ze mną w porządku. Kilka sytuacji życiowych pogłębiało moją niemoc i byłam totalnie przytłoczona. Moje obawy się nie sprawdziły i bardzo się cieszę, że jednak się przełamałam i że to własnie do Pani Kasi trafiłam.
  Rzeczywiście potwierdzam, że Pani Kasia jest wspaniałym specjalistą - pamięta wszelkie szczegóły, jest solidnie przygotowana, każda wizyta wzmacnia człowieka i jest krokiem do przodu w walce z problemami, jakiekolwiek by one nie były. Bo i te najmniejsze nie umknął Pani Kasi. To ciepłe i takie ludzkie podejście, którego brakuje wielu specjalistom cenie sobie osobiście najbardziej. Po tych kilku miesiącach spotkań śmiało polecam Panią Kasię. Czuję się znacznie silniejsza i szczęśliwsza. Nabrałam dystansu do rzeczy, na które nie mam wpływu i odczuwam taką ulgę, że nie jestem w stanie tego nawet tutaj opisać. Osobiście zamierzam dalej kontynuować wizyty, bo czuję jak pozytywnie wpływają na moje samopoczucie, samoocenę, zachowanie. Każdemu kto obawia się wizyt u psychologa tak jak ja, życzę takiego zwrotu akcji, a Pani Kasi serdecznie dziękuję!

 • Trafiłam do Pani Katarzyny zmagając się z depresją i mając bardzo skomplikowaną sytuacją zawodową i rodzinną. Uczestniczyłam w kilku terapiach grupowych i indywidualnych, z perspektywy czasu uważam, że to był stracony czas.
  Pierwsze spotkanie z Panią Katarzyną odbyło się na początku 2016 roku i trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Zdaję sobie sprawę, że przede mną wiele pracy, ale wiem, że idę do przodu.
  Pani Kasia jest przygotowana na każde nasze spotkanie, pamięta dokładnie wszystkie poruszane przez nas tematy. Wiem, że czas na terapii jest poświęcany dla mnie w 100%.
  Takiego terapeuty wcześniej nie spotkałam.
  Pani Katarzyna to według mnie zjawiskowa osoba, ciepła, odpowiedzialna, o wielkiej kulturze osobistej i najwyższych standardach zawodowych.
  Polecam wszystkim którzy potrzebują pomocy fachowca i dobrego człowieka.

 • Pani Katarzyna wyjątkowo dobrze słucha i jest dobrym obserwatorem. Bardzo dobrze potrafi dotrzeć do osoby. Niczego nie przyspiesza. Polecam w 100% widać ze ten zawód to pasja. A tego nam potrzeba.

 • Pani Kasia jest wyjątkowym psychologiem, potrafi trafnie odczytać wszelkie przedstawione jej sytuacje i je w prosty i rzeczowy sposób zdefiniować i ocenić. Na wiele spraw otworzyła mi oczy, uporządkowała chaos w mojej głowie. Trafiłam do niej w trudnym dla mnie czasie, bardzo mi pomogła. Polecam tego psychologa wszystkim, jest to osoba z powołaniem i pasją, lubi ludzi, jest przesympatyczna, łagodna i mam wrażenie, że wie o mnie więcej niż mi się wydaje :-) Pani Kasia w swoją pracę wkłada wiele serca, pozytywnej energii, zrozumienia i koncentracji. Cieszę się, że do niej trafiłam.

 • Trafiłam do p. Kasi w dość trudnym okresie w moim życiu. Już po pierwszej wizycie, wiedziałam, że znalazłam odpowiednią osobę. Ciepła, serdeczna, wyrozumiała, z poczuciem humoru i przede wszystkim kompetentna. Mam wrażenie, że dzięki p. Kasi zaczęłam widzieć tę "lepszą" drogę dla siebie, choć dotarcie do niej jeszcze trochę mi zajmie, dlatego zamierzam dalej kontynuować wizyty, które są dla mnie swego rodzaju drogowskazem.

  Katarzyna Regent-Nguyen2016-09-08

  Dziękuję, jest mi bardzo miło czytać te słowa, pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia, KRN

 • Moja terapia zaczęła się około 8 lat temu. Przez pierwsze lata trudno mi mówić o poprawie i zmianie w moim życiu. Dopiero 2 lata temu poznałam p. Kasię na terapii grupowej i bez przesady mogę powiedzieć, że od kiedy zaczęłam systematycznie spotykać się z p. Kasią nastąpił zwrot w moim życiu. Te 2 lata to czas w którym cierpliwie i wytrwale p. Kasia mobilizowała mnie do szukania przyczyn mojego nieradzenia sobie ze swoim życiem. Nawet, gdy miałam chwilę zwątpienia Ona nie poddawała się. To co cenię w p. Kasi to kompetencja, wyczucie, życzliwość, otwartość, przygotowanie do każdego spotkania. Czuję się zawsze mile widziana. To tak, jakbym tu i teraz była jedyną i najważniejszą osobą, z którą p. Kasia się spotyka.
  Z czystym sumieniem polecam spotkanie z p. Kasią, bo myślę, że warto szukać pomocy u kogoś, kto życzliwie i wyjątkowo traktuje drugiego człowieka.

  Katarzyna Regent-Nguyen2016-06-02

  Jest mi bardzo miło, dziękuję, cieszę się, że udało mi się pomóc

 • Pani Kasia jest bardzo cieplą, sympatyczną osobą, z którą od razu złapałam dobry kontakt, doskonale pamietała szczegóły o ktorych mówiłam na wizytach, otworzyla mi oczy na niektore sprawy.
  Rozmowy z panią Kasią poprawiają humor i zmieniają nastawienie. Cieszę się, że panią spotkałam i zawsze mogę wrócić.