Jak poradzić sobie z chorobliwą zazdrością w związku? Od jego początku tak naprawde chciałam partner

4 odpowiedzi
Jak poradzić sobie z chorobliwą zazdrością w związku? Od jego początku tak naprawde chciałam partnera kontrolować i wpadalam w histerie kiedy miał doczynienia z kobietami, nawet w grupie znajomych. Zdarzyła się już sytuacja przez którą moje zaufanie do niego zostalo zachwiane i od tej pory juz kompletnie nie umiem radzic sobie z zazdrością. Kiedy spędza czas w towarzystwie kolezanki czuję ogromny wewnętrzny niepokój, ciągle płaczę i obsesyjnie układam sobie scenariusze w glowie. Nie chce żeby to zniszczyło naszą relację, stąd moje pytanie jak sobie z tym poradzić.
Dzień dobry, Prawdopodobnie doświadcza Pani nadmiernej zazdrości. Objawia się ona m.in. przesadną kontrolą partnera, która często także przeradza się w agresję fizyczną i psychiczną. Występują także trudność w opanowaniu swoich reakcji emocjonalnych i podejmowanie działań, które mają na celu inwigilowanie, sprawdzanie i nadzorowanie drugiej osoby. Bardzo często takie zachowanie prowadzi do rozpadu związku, dlatego dobrze, że Pani zwróciła się o pomoc. Jeśli Pani partner w jakiś sposób naruszył zaufanie, to w tym przypadku zachęcam do konsultacji psychologicznej dla par. Dzięki temu wypracujecie wspólne strategie działania, aby w pełni sobie zaufać i czerpać satysfakcje w związku.
Pozdrawiam i zapraszam, Piotr Grzelak.

Dzień dobry
Opisuje Pani główny problem w waszym związku. Jednak mało o nim wiadomo. Jak długo trwa? W jakim jesteście wieku? Jak wygląda wasza codzienność?... natomiast pisze Pani, że partner nadużył już zaufania. Więc może to co opisuje Pani jako główny problem jest tylko głównym objawem waszej relacji? Postawiłam wiele znaków zapytania, bo po tak krótkiej informacji trudno Pani pomóc. Zdecydowanie psychoterapia pozwoli więcej zrozumieć ... Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Odrowąż-Petrykowska
Dzień dobry, zazdrość wynika prawie zawsze z zaniżonego poczucia własnej wartości, które można podnieść np. za pomocą psychoterapii. Zachecam do pracy nad sobą. Pozdrawiam, Beata Szulik Bomba
Dzień dobry, polecałabym terapię. Może Pani zacząć od własnej, indywidualnej konsultacji, która pomoże zrozumieć przyczyny zazdrości, nabrać trochę dystansu, uspokoić emocje. Myślę, że jeśli będzie to zasadne, terapeuta skieruje Państwa także na konsultację dla par. Przyczyny Pani reakcji mogą być złożone. W wiadomości zawarła Pani niewiele informacji więc trudno napisać w odpowiedzi coś więcej. Dłuższa rozmowa z terapeutą pozwoli rzetelnie podejść do problemu, który Pani opisuje.
Pozdrawiam serdecznie, Emilia Szymanowicz